reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’tan iMac’e “dev” göz dağı: Surface Studio [Video]

26 Ekim 2016

Microsoft gerçekleştirdiği lansmanda üzerine çok konuşulacak yeni ürünlerini tanıttı. Surface ailesini genişleten Microsoft, iMac’e göz dağı veren hepsi bir arada bilgisayarı Surface Studio‘yu profesyonellerin beğenisine sundu.

Yapabileceklerinizi hayal gücünüzle sınırlamak isteyen Microsoft, “masaüstünü stüdyoya çeviren” bilgisayarı Surface Studio ile mimar, çizer, grafiker demeden profesyonellerin maksimum verim alabileceği bir bilgisayar tasarlamış. Minimal ve modern bir tasarım anlayışının hakim olduğu bilgisayar “Dünyanın en ince LCD monitörü” olarak tanıtılıyor. Sadece 12,5 mm inceliğinde olan Surface Studio, hareketli standı sayesinde eğimli bir şekile durabiliyor. Böylelikle çizimle uğraşan kullanıcıların çalışmalarını daha rahat gerçekleştirmesi hedefleniyor.

28 inç boyutunda bir ekrana sahip olan Surface Studio’da PixelSense panel yer alıyor. 13,3 milyon pikseli sığdıran ekran gerçeğe en yakın renkleri sunuyor. 192 ppi piksel yoğunluk değerine sahip olan bilgisayarın ekranı 4500×3000 piksel çözünürlük sunuyor. Çoklu dokunmatik desteği sunan monitör, Microsoft’un lansmanda tanıttığı aksesuarlarla da ortak çalışabiliyor.

Performans konusunda da iddialı olan Surface Studio, 6’ncı nesil Intel i5 veya i7 işlemciyle geliyor. 32 GB’a kadar RAM destekleyen cihazda birden fazla hafıza seçeneği sunuluyor. Grafik kartına baktığımızda i5 modelinde NVIDIA GeForce GTX 965M’ye yer verilen cihazın Intel i7 ve 16 GB RAM’li versiyonunda GTX 965M bulunurken, 32 GB’lık versiyonda NVIDIA GeForce GTX 980M 4 GB GDDR5 tercih edilmiş. Dört tane USB 3.0 girişi bulunan cihazda, SD kart okuyucu, mini DisplayPort ve 3,5 mm’lik jak girişi yer alıyor.

Microsoft’un profesyonel kullanımlar için tasarlanmış Surface Studio bilgisayarı ön siparişe açıldı. Yurt dışı fiyatı 2.999 dolardan başlayan bilgisayarın 3.499 dolar ve 4.199 dolarlık versiyonları da bulunuyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER