reklamı kapat

POPÜLER

Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip elektrikli kaykay: Acton Blink Q4TRO [Video]

Elektrikli kaykay segmentinde yeni bir standart getirecek Blink ailesi, oldukça kullanışlı ve kompakt yapısıyla günlük hayatta kullanılabilecek en pratik kişisel ulaşım aracı olmaya aday.

Elektrikli ulaşım araçları günümüzde inanılmaz bir ivme kazanarak çeşitlenmeye devam ediyor. Kişisel ulaşım araçlarında da olukça pratik çözümler sunan kaykay ve scooterlar artık elektrikli modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Henüz küçük bir üretici olan Acton, tasarladığı yeni modeliyle dünyanın en yenilikçi elektrikli kaykayını meraklılarına sunuyor.

Acton Blink dört tekerleğinde yer alan bağımsız motor ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle kaykay meraklılarına yepyeni bir macera deneyimi yaşatmayı vadediyor. Acton Blink, ultra hafif olmasını sağlayan materyalleri ve hiçte fena sayılmayacak menzil değeriyle tercih edilebilirlik açısından önemli kriterlere sahip. Acton ekibi yapım aşamasında yer verdiği karbonfiber ve alüminyum parçalarla birlikte Blink’in ultra ince ve dayanıklı yapısına sahip olmasını sağlamış.
acton6

Acton ekibi Blink ailesini dört tekerlekten çekiş sisteminin yer aldığı Q4TRO modelinin yanı sıra S2 ve S sürümleri olmak üzere üç farklı model seçeneğiyle kullanıcıların tercihine sunuyor. Blink ailesinin en küçüğü olan Blink S‘te bir adet elektrikli motor yer alıyor. 45 dakikadalık şarj süresi ve 11 km‘lik menzil değerine sahip Samsung‘un lityum-iyon hücreli bataryasının görev yaptığı Blink S’in erişebildiği maksimum sürat değeri saatte 25 km. Maksimum ağırlığı 4,5 kilogram civarında olan modelin taşıma kapasitesi ise maksimum 104 kg.
acton5

5,5 kg ağırlık değerine sahip Blink ailesinin ortanca üyesi S2‘de ise iki adet elektrik motoru bulunuyor. Maksimum 16 km‘lik menzil değerine ulaşabilen S2’in şarj süresi 1 ile 1,5 saat arasında değişiklik gösteriyor. Maksimum 113 kg‘lık taşıma kapasitesi sunan Blink S2’nin erişebildiği maksimum sürat saatte 29 km civarında. Ailenin en büyük ve en donanım ve doğrusunu söylemek gerekirse en dikkat çekici modeli Q4TRO, baştan aşağı farklı bir yapıyla sunuluyor. Dahilinde dört adet motoru bulunan ve dört tekerlekten çekiş sistemi sunan modelde, 35 km menzil değeri sunabilen Panasonic marka bataryalar görev yapıyor. Toplam ağırlığı 7,7 kg olan Blink Q4TRO, 3 saatlik bir şarj süresinin ardından tamamen dolu hale gelebiliyor. 127 kg‘a kadar taşıma kapasitesi sunan modelin erişebildiği maksimum sürat saatte 37 km olarak dikkat çekiyor. Blink ailesinin her üyesinde, elektrik gücünün geri kazanım olarak elde edilmesini sağlayan rejeneratif fren sistemi standart olarak sunuluyor. Ailenin bütün üyelerini akıllı cihazlara indirilecek uygulama üzerinden kontrol etmekte mümkün. Indiegogo üzerinden projelerine destek bekleyen Acton ekibi, Blink serisini 349 dolardan başlayan etiket fiyatlarıysa satışa sunuyor. Acton ekibinin proje detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO