reklamı kapat

POPÜLER

kaykay ve paten velo

Kaykay ve paten sürücülerine ilginç elektrik desteği: “Velo” [Video]

Zaman zaman karşımıza çıkan ilginç kişisel ulaşım araçlardan birisi de Velo oldu. Bu model kaykay ve paten sürücülerine elektrikli desteği sağlıyor.

Kickstarter‘da destek arayan Velo‘yu tam olarak nasıl tanımlamak gerekir bilemiyoruz. Ancak bir tek tekerlekli bisiklet ya da motosiklet gibi olan ürün, kaykay ve paten sürücülerini “çekmek” için tasarlanmış. Brice Jamieson imzasını taşıyan bu ilginç elektrikli kişisel ulaşım aracı, ön kısmında lastiğin merkezinde bir HUB elektrik motoru taşıyor. Bu motor sayesinde araç sürücüsünü 32 km/s hıza kadar çıkarabiliyor / çekebiliyor. Kontrolü gidonu üzerinden yapılan Velo, bu gidonda bir LED ekran da taşıyor. Bu ekrandan menzil, pil ömrü ve hız gibi konularda anlık olarak bilgi alınabiliyor. Tekerin hemen üst bölümünde yer alan lityum pil paketiyle 32 km menzil getiren ürün, bir süspansiyon sistemi de barındırıyor. Son sürümünde önde ve arkada güçlü LED aydınlatma ve sinyallere sahip olacak açıklaması yapılan bu kaykay ve paten yardımcısı, biraz garip olmasına rağmen dikkat çekmeyi başarmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaykay ve paten sürücüleri Velo’ya ilgi duyabilir

Firmanın sürüşünüze güç verin şeklinde tanıttığı Velo, Kickstarter’da 114 bin dolar toplamayı hedefliyor. Şu an yolun çok başında olan ürün, yapılacak en az 1.300 dolar bağış ile elde edilebiliyor. Ürünün nasıl bir deneyim sunduğunu sayfanını en üstündeki video içerisinde rahatlıkla görebilirsiniz.