reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 için özel “dış kapak” pazarı şimdiden başladı

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için konsol daha satışa çıkmadan dış kapak pazarı oluşuyor.. Hatta satışlar dahi başlamış durumda.

PlayStation 5 diskli sürümü Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alıyor. Kısa süre önce ön sipariş üzerinden Türkiye’de elde edilebilir hale gelen ve fiyatıyla rakip Xbox Series X’in Türkiye fiyatına 1.000 TL indirim yaptıran PS5, firmanın aşağıdaki videoda gösterdiği üzere plastikten değişebilir dış kapaklar ile geliyor. İşte bu kapaklar konsol için yeni bir aksesuar / özelleştirme pazarı başlatmış durumda. Bu konuda ilk çözümleri sunan firmalardan birisi de PlateStation oluyor. Firma PS5 için şu an burada ulaşabileceğiniz dört farklı farklı renkte dış kapak satışı yapıyor. 40 dolarlık fiyatı olan bu kapakların ve benzerlerinin, konsol satışa çıktıktan sonra patlama yaşaması bekleniyor. Bunların plastikten üretildiğini, bir çıkartma olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oldukça güçlü bir konsol olarak yolda

Tekrardan hatırlamak adına yeni nesil konsol gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PS5, 4K oyunculuğu hemen hemen standart hale getiriyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray Tracing desteği de dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. SS5’in 825 GB‘lık özel NVMe SSD birimi ise tam 5.500 mb/saniye hızında görev yapıyor.

Video: