reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 MagSafe

iPhone 12 üzerinde test edildi; MagSafe şarj cihazı ne kadar hızlı?

Apple, iPhone 12 ailesiyle beraber modeller için tasarlanan MagSafe aksesuarları da duyurdu. Süreçten şarj cihazı özelinde ilk testler de geldi.

iPhone 12 ailesinin tanıtıldığı etkinliğin en önemli detaylarından birisi hep söylediğimiz gibi yeni MagSafe aksesuar serisi oldu. MagSafe aksesuar serisi ile Apple daha önce de söylediğimiz gibi hem iPhone 12’lere hem de aksesuarlara konan mıknatıslar ile yeni bir bağlantı altyapısı getiriyor. İşte bu yapının en önemli parçalarından birisi burada satılan 39 dolarlık MagSafe Charger. Bu ürün, WSJ’ın testine göre iPhone 12’yi yüzde 50 doluluğa 1 saat içerisinde getirebiliyor. Bunun benzer bazı kablosu şarj cihazlarından 30 dakika daha hızlı olduğu görülüyor. Teste göre Apple’ın 20W’lık USB-C şarj cihazı ise iPhone 12’leri yüzde 50 doluluğa 28 dakikada ulaştırıyor. Yani MagSafe yüksek bir şarj hızı getirmiyor. Apple burada temkinli davranmış gibi görünüyor.

iPhone 12 modelleri ile gelen MagSafe genel olarak beğenildi

Apple’ın yeni dönem için kendi açıklaması ise tam olarak şu şekilde:

“MagSafe kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor ve iPhone 12 modellerini harika bir şekilde tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturuyor. Kablosuz şarj bobininin etrafında, hizalama ve verimlilik için optimize edilmiş bir mıknatıs grubu bulunan MagSafe, iPhone’a benzersiz bir deneyim getiriyor ve iPhone’a her seferinde mükemmel bir şekilde bağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MagSafe şarj aygıtları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlar ve mevcut Qi özellikli aygıtlarla da uyumludur. Şarj çözümleri arasında, iPhone ve Apple Watch ile kullanılmak üzere MagSafe Şarj Aygıtı ve MagSafe Duo Şarj Aygıtının yanı sıra, iPhone’un arkasına kolayca oturan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıflar ve bir deri cüzdan da bulunuyor. Müşteriler üçüncü taraf üreticilerin inovatif MagSafe aksesuarları tasarlamalarını da bekleyebilirler.”

İlgili Video