reklamı kapat

POPÜLER

Torsus The Praetorian School Bus okul otobüsü

Karşınızda dünyanın en sağlam ve araziye özel okul otobüsü

Torsus markası bir kez daha karşımızda yer alıyor. Bu sefer firma “The Praetorian School Bus” isimli okul otobüsü ile ses getirmiş durumda.

The Praetorian School Bus aslında tamamen yeni bir model değil. Araç Çek Cumhuriyeti merkezli dünyanın ilk 4×4 Off-Road otobüs modeli Torsus Praetorian üzerine kuruluyor. Bu açıdan benzer altyapıyı paylaşan bu zorlu arazilere özel okul otobüsü, gerçekten dikkat çekici görünüyor. Sarı rengini koruyan model, MAN imzalı TGM kamyon şasesi üzerine kuruluyor. Çantalarıyla beraber toplam 35 öğrenci taşıma kapasitesi bulunan 4×4 araç, aktarıldığı kadarıyla 290 beygir gücünde ve büyük dişlere sahip Michelin lastikler üzerinde yol alıyor. Amacı yüksek hız olmayan ancak yine de 100 km/s hıza rahatlıkla çıkabilen bu özel okul otobüsü, her amaca / ihtiyaca göre özelleştirilebiliyor. Modelde çok ciddi sayıda LED aydınlatma kullanıldığı da dikkatlerden kaçmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en sağlam okul otobüsü iddialı bir model

Firma bu aracın temel aldığı Torsus Praetorian‘ı ise zorlu arazilerde çalışan maden şirketlerinden film ekiplerine kadar birçok alan için tasarladıklarını aktarmıştı. Her türlü zorlu arazide yapılacak turistik tur için de fazlasıyla uygun olan Torsus Praetorian, cebi dolu olan aksiyon tutkunlarının da bireysel kullanım için dikkatini çekecek gibi görünüyor. Firmanın normal Praetorian için belirlediği satış ücreti 154 bin dolar seviyesinde. Bu açıdan The Praetorian School Bus da henüz açıklanmıyor olsa da bu seviyede olacaktır.

İlgili Video