reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli go-kart

Bulgaristan’dan son dönemde görülen en iddialı elektrikli go-kart

Elektrikli araçların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bunlar arasına eklenen en yeni model ise Bulgaristan merkezli Kinetik Automotive firmasından gelen elektrikli go-kart.

Kinetik Automotive imzalı bu elektrikli go-kart modelinin ilk olarak tamamen 3D yazıcı ile üretilen bir gövdesi bulunuyor. Tasarımı gerçekten çok güzel ve iddialı olan kişisel eğlence aracı, aktarıldığı kadarıyla maksimum 96 km/s hıza çıkabiliyor. Gücünü 20 kW’lık elektrik motorundan alan araç, 90 Nm tork sunuyor ve 90 km/s hıza 3.9 saniyede çıkabiliyor. 3.2 kW kapasitesindeki pil paketiyle 11 km gibi go-kart pistleri için fazlasıyla yeterli görünen bir menzil getiren model, bünyesinde şık / modern görüntüsünü pekiştiren minimalist LED aydınlatma da taşıyor. 15 kW şarj sistemi ile sadece 10 dakikada doldurulabilen ufak yarış aracının, ileride daha da kısa sürede şarj olacağı açıklanıyor. Firma genel olarak hızlı şarj sürecini çözmüş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli go-kart modelleri yüksek güçleriyle benzersiz bir eğlence vadediyor

Bu aracın kağıt üzerinde kalmayacağı verilen güzel bilgiler arasında yer alıyor. Kinetik Automotive firması geliştirdikleri go-kart’ı 2021 içerisinde satışa sunmak istiyor. Ancak fiyat sürpriz olmayacağı üzere düşük değil. Bu model için yaklaşık olarak 12 bin euro‘luk bir satış fiyatı açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da son dönemdeki en özel elektrikli bisiklet modeli