reklamı kapat

POPÜLER

Hummer EV

Elektrikli Hummer EV ve Unreal Engine temelli inanılmaz arayüzü [Video]

Hummer efsanesi dün hayatımıza yeniden giriş yaptı. Artık elektrikli bir dev olan Hummer EV, Unreal Engine ve Android özelinde bir ilke imza atıyor.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Hummer EV, gerçekten oldukça etkileyici görünüyor. Bünyesindeki elektrik motorları ile tam 1.000 beygirlik güç ve 15.592 Nm tork getiren dev araç, bu güç sayesinde 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkabiliyor. Adeta bir spor otomobil kadar seri olan model, performansı yanında içindeki detaylarıyla da dikkat çekiyor. İçerisinde (Şimdilik sadece özel Edition 1 sürümü gösteriliyor) oldukça modern bir kokpit tasarımı yer alan araç, burada iki adet ekran taşıyor. Bunlardan bir tanesi 12,3 inç, diğeri ise 13,4 inç boyutunda. İşte bu ekranların temelinde Android işletim sistemi yer alıyor. Araç burada ilke imza atmıyor. Günümüzde Android temelli başka araçlar da bulunuyor. Hummer EV’nin ilk imza attığı nokta arayüzünün Unreal Engine oyun motoru ile hazırlanmış olması. Yüzlerce farklı oyuna gücünü veren Unreal Engine ile yeni Hummer’da inanılmaz akıcı ve etkileyici animasyonların karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hummer EV gerçekten geleceğe geçiş yapıyor

Bu Android ve Unreal Engine temelli arayüze gücünü Intel işlemci ile veren ve sisteme 64 GB depolama koyan GMC, yeni sistemin widget’lar ile geliştirilebileceğini de aktarıyor. Sesli komutlar ile yönetilebilen üç boyutlu sistem, grafiksel açıdan şimdiye kadar gördüğümüz tüm araç içi eğlence sistemlerini açık ara geride bırakıyor. Bu sistem özelinde Google ile ortaklık da kuran üretici firma GMC, süreci adeta bir oyun haline getirmiş durumda. Hummer EV, Edition 1 adı verilen özel versiyonu üzerinden tam 112 bin dolarlık dev bir fiyatla satışa sunulacak.