reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ive

Jony Ive’ın Apple’dan sonra çalışacağı şirket belli oldu

Apple‘ın baş tasarımcısı Jony Ive geçtiğimiz yılın haziran ayında şirketin bünyesinden ayrılmıştı. Apple çatısı altındaki en önemli isimlerden biri olan Ive, ünlü tasarımcı Marc Newson ile birlikte LoveFrom isimli tasarım stüdyosu kurmuştu. LoveFrom şirketinin ilk müşterilerinden birinin de Apple olacağı belirtilmişti.

Jony Ive’ın Apple ile çalışacağı şirket resmiyet kazandı. Airbnb CEO’su Brian Chesky, Airbnb’nin Ive’ın şirketi LoveFrom ile iş birliğine imza attığını duyurdu. Dünyaca ünlü uygulamanın tasarımına destek vereceği belirtilen gelişmede ayrıntılar ise gizemini koruyor. Financial Times‘a göre eski Apple tasarım şefi konaklama servisinin uygulamasının ve internet sayfasının tasarımına liderlik edecek. Ive bununla birlikte derecelendirmeye dayalı sistemin yeniden tasarlanmasına da destek verecek. Bu ortaklığın bir sonucu olarak, Airbnb’nin baş tasarım sorumlusu Alex Schleifer’ın da görevinden istifa edeceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jony Ive şirketin CEO’suna e-posta gönderdi

İki şirketin dünyaya bu kadar merakla bakmasını ve yeni fikrlere bu kadar derinden bakmasını sevdiğini belirten Ive, fikirlerin doğasında var olan kırılganlığa rağmen, derin ve güçlü hale gelmek için geliştirilebileceğini öğrendik”

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek