reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple yeni patentiyle sıra dışı bir yeniliğe imza atıyor

Apple’ın 27 Ekim’de bir etkinlik düzenleyeceği ve şirketin bu etkinlikte Apple Glass’ı tanıtacağını belirtiyor. Şirketin bu yıl tanıtılsa da önümüzdeki yıl satışa sunulacağı belirtiliyor.

Gözlükle ilgili bilgiler sır gibi saklanırken Apple’ın yeni bir patenti dikkat çekiyor. AppleInsider’ın ulaştığı patent, kullanıcıların bir ekranda sanal nesneleri işlemelerine imkan tanıyor. Kullanıcılar patente göre fiziksel nesnelerle sanal nesneleri değiştirebiliyor. Pek tabii patent aşamasında olan bir teknolojinin piyasaya sürülmesi beklenen Apple Glass’ta olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Apple’a yakın kaynaklar bu teknolojinin ekim ayında tanıtılacağı söylenen Apple Glass gözlüğünde olacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu anda N301 kod adıyla anılan gözlüğün 1.000 kişilik mühendis ekibi tarafından geliştirildiği dile getiriliyor. Daha önce ortaya çıkan raporlarda Apple’ın CEO’su Tim Cook’un, sadece sanal gerçeklik teknolojisini içeren bir teknolojiyi kullanıcılarla buluşturmak istemediği ortaya çıkmıştı. Aynı görüşü Jony Ive’ın da istemediği ifade ediliyor. Başlangıçta tasarlandığından daha az teknolojiyi bünyesinde barındıran kulaklığın yine de iddialı bir ürün olacağından söz ediliyor.

Apple Glass satış fiyatı belli mi?

Ultra yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip olacağı iddia edilen Apple Glass’ın sinematik hoparlör sistemiyle gerçekçi bir deneyimi kullanıcılara sunacağı dile getiriliyor. N301 kod adlı ürünün çoğunda kumaş malzemesi kullanıldığı ifade ediliyor. Tasarım açısından Oculus Quest’e benzediği dile getirilen gözlüğün fiyatının ise henüz belli olmadığı dile getiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Harika ses sahip yakında tanışacağımız yeni Lamborghini