reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ive

Jony Ive’ın tasarım stüdyosuna Apple tasarımcıları katıldı; işte detaylar

Apple‘ın baş tasarımcısı Jony Ive geçtiğimiz yılın haziran ayında şirketin bünyesinden ayrılmıştı. Ive ve ünlü tasarımcı Marc Newson ile birlikte LoveFrom isimli tasarım stüdyosu kurmuştu.

The Information‘ın aktardığı bir habere göre Apple’ın bünyesinde çalışan dört tasarımcı Jony Ive’ın kurduğu LoveFrom şirketine transfer oldu. Wan Is, Chris Wilson, Patch Kessler ve Jeff Tiller isimli tasarımcıların Apple’daki tasarım grubunda çalıştığı belirtiliyor.

Wan Si, Apple’dan ayrılmadan önce şirkette insan arayüzü tasarım ekibinde 16 yıl görev aldı. Wilson, Apple’a 2007’de katıldı ve Wan ile birlikte insan arayüzü tasarım ekibinde çalıştı. İki tasarımcının Apple Watch’un ana ekranını tasarlayan ekibin parçası olduğu ifade ediliyor. Wan, iPhone’daki Hava Durumu uygulamasının arayüzüne ve iOS Kontrol Merkezi’ndeki tuşların tasarımına katkıda bulunduğu söyleniyor. Wilson ise Apple Watch’taki iCloud simgesinin ve birkaç kullanıcı arayüzünün tasarlanmasına yardımcı oldu. Wilson, LoveFrom’a Temmuz 2020’de, Wan ise Mayıs 2021’de katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Jony Ive, tasarımlarıyla Apple tarihine damga vurmuştu

Tiller ise 2017 yılında Apple’a katıldı. Tiller, Apple’ın tasarım ekibindeki “yönetim konularını” ele almak üzere Apple’da işe alındı. Tiller’ın LoveFrom şirketine tasarımı destekleme üzerine katıldığı dile getiriliyor. Kessler’ın ise 2007 ila 2017 tarihleri arasında Apple’da ürün tasarımı üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Kessler LoveFrom’a geçtiğimiz yılın mayıs ayında katıldı.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin telefonlarını test ettiği özel merkez