reklamı kapat

POPÜLER

Hummer EV

Hummer elektrikli olarak geri döndü; işte resmileşen teknik özellikler [Video]

Uzun süredir beklenen tanıtım süreci nihayet tamamlanan Hummer EV, rakamsal verileriyle cüssesini tamamlayan bir seviyeyi getiriyor.

Macerası tam anlamıyla bir askeri araç olarak başlasa da, sonraki süreçte sokaklara da aktarılan bir mirasla yola devam eden Hummer, uzun süredir yeni bir jenerasyondan mahrum. Piyasada var olan elektrik dönüşümünün yarattığı fırsatlar ise son yıllardaki geri dönüşlerden birisini bu ikona da yansıttı. Yaz döneminde ipucu niteliğindeki paylaşımlarıyla nabız vermeye başlayan elektrikli Hummer, bugün düzenlenen paylaşımların ardından tüm detaylarıyla karşımızda duruyor. Yeni altyapısı sayesinde hiç olmadığı kadar güçlü bir araca dönüştürülen Hummer, GMC markası altında meraklılarını bekliyor olacak. Aracın seri üretimde sahip olacağı değerler arasında 1.000 beygirlik güç ve “15.592 Nm’lik” tork eğrisi ön planda.

Hummer EV

Rakamlarla Hummer EV

Hummer EV adıyla kullanıcılarla buluşacak olan modelin sadece beygir ve tork gibi verileriyle akılda kalıcı olmayacağını söyleyebiliriz. Bunun için altyapıda üç adet elektrik motoru kullanan marka, bu devasa çocuğun 0’dan 100′ hızlandırılmasını yaklaşık 3 saniyede tamamlayabildiğini söylüyor. Aracın menzil ve şarj değerleri de gayet iddialı. Bataryalarının maksimum doldurulmasıyla birlikte 563 kilometre menzil kat edeceğini öğrendiğimiz model, hızlı şarj altyapısını da destekliyor. 350 kW’a kadar destekleyen bu yapı sayesinde aracı 10 dakikalık şarj ile 161 kilometre gidebilecek seviyeye getirmek mümkün olacak. Hummer EV’nin donanım nitelikleri de dış bölümdeki dijitalliği yansıtacak parçalar üzerinde kurulu. Marka özel olarak geliştirdiği dört tekerlekten çekiş sistemiyle bozuk yollarda iddiasını ortaya koyan bir araçtan bahsetmek mümkün. Son olarak kabinde 12,4 inçlik dijital sürücü ve 13,4 inçlik multimedya ekranın konumlandırıldığı belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hummer EV, Edition 1 adı verilen özel versiyonı üzerinden 112.595 dolarlık fiyatla satışa sunulacak. En pahalı versiyon olarak kayıtlara geçen bu paketin ardından 100 bin doların altında seyreden ve menzil ve güç gibi değerleri kademeli olara değişen diğer versiyonlar da listelerdeki yerini alacak. Yaklaşık 400 kilometre menzil vadeden ailenin giriş seviyesi modeliyse 2024 yılında 79.995 dolara alıcı bulacak.