reklamı kapat

POPÜLER

Volcon Grunt elektrikli motosiklet
Volcon Grunt elektrikli motosiklet

Çiftçilere özel üretilen 160 km menzilli elektrikli motosiklet ile tanışın

Elektrikli motosiklet pazarına dikkat çeken bir model daha eklendi. Bu sefer çıkan modelin merkezinde çiftçiler yer alıyor. İşte detaylar;

Volcon Grunt isimli bu gördüğünüz elektrikli motosiklet, direkt olarak çiftlik ortamındaki zorlu arazilerde kullanılması için tasarlanmış. Bu yüzden gerçekten çok büyük lastikler üzerine kurulan model, genel olarak iki tekerlekli bir traktör havası veriyor. Teknik olarak gücünü 50 beygir güç ve 102 Nm tork üreten bir elektrik motorundan alan Volcon Grunt, tek şarjla kullanıma da bağlı olarak 160 km menzil getiriyor. Bu da arazi kullanımda gerçekten fazlasıyla yeterli görünüyor. Pil paketi ve motoru açıkta olan ancak altları özel plaka ile korunan Grunt, firmanın açıklamasına göre 96 km/s hıza kadar çıkış yapabiliyor. Bu da üretim amacı göz önüne alındığı zaman menzil gibi fazlasıyla yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volcon Grunt heybetli bir elektrikli motosiklet

Disk frenler ve gelişmiş süspansiyon sistemiyle karşımıza çıkan motosiklet, ufak yüklerin üzerinde taşınması ya da belirli yüklerin çekilmesi için güzel bir seçenek oluşturuyor. Motosikletin açıklanan yurt dışı başlangıç fiyatı ise 6 bin dolar seviyesinde yer alıyor. 2021’de yollara çıkacak Volcon Grunt, firmanın 2021’deki tek modeli de olmayacak. Firmadan birisi 2021, diğeri ise 2022’de çıkacak iki adet UTG gelecek.

İlginizi Çekebilir

Otonom kamyon Top Gear pistinde yarıştı