reklamı kapat

POPÜLER

Volcon Grunt elektrikli motosiklet

Zorlu şartlara özel elektrikli motosiklet için yayımlanan aksiyon videosu [izle]

Elektrikli motosiklet pazarına uzun süre önce dahil edilen Volcon Grunt için dikkat çekici bir aksiyon videosu paylaşıldı.

Volcon Grunt elektrikli motosiklet modeli, direkt olarak çiftlik ortamındaki zorlu arazilere odaklanıyor. Bu yüzden gerçekten çok büyük lastikler üzerine kurulan model, ilk haberde de söylediğimiz gibi genel olarak iki tekerlekli bir traktör havası veriyor. Ancak bu model doğal olarak normal arazi eğlencesi / aksiyonları için de harika bir seçenek oluşturuyor. Yukarıda izleyebileceğiniz video da motosiklet ile yapabileceğiniz her şeyi net şekilde gözler önüne seriyor. Teknik olarak hatırlamak adına gücünü 50 beygir güç ve 102 Nm tork üreten bir elektrik motorundan alan Volcon Grunt, tek şarjla kullanıma da bağlı olarak 160 km menzil getiriyor. Bu da arazi kullanımda gerçekten fazlasıyla yeterli görünüyor. Pil paketi ve motoru açıkta olan ancak alt bölümü özel plaka ile korunan Grunt, firmanın açıklamasına göre 96 km/s hıza kadar çıkış yapabiliyor. Bu da üretim amacı göz önüne alındığı zaman menzil gibi fazlasıyla yeterli görünüyor.

Volcon Grunt heybetli ancak hızlı bir elektrikli motosiklet

Disk frenler ve gelişmiş süspansiyon sistemiyle karşımıza çıkan motosiklet, ufak yüklerin üzerinde taşınması ya da belirli yüklerin çekilmesi için güzel bir seçenek oluşturuyor. Motosikletin açıklanan yurt dışı başlangıç fiyatı ise 6 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021’de yollara çıkacak Volcon Grunt, firmanın 2021’deki tek modeli de olmayacak. Firmadan birisi 2021, diğeri ise 2022’de çıkacak iki adet UTG gelecek. Aşağıda gördüğünüz Stag ve Beast adı verilen bu modellerin ise 2022’de yollara çıkacağı aktarılıyor.