reklamı kapat

POPÜLER

Hummer EV

Elektrikli Hummer EV ve dikkat çeken “yengeç modu” [İzle]

Hummer efsanesi kısa süre önce hayatımıza yeniden giriş yaptı. Artık elektrikli bir dev olan Hummer EV, güzel bir yengeç modu ile geliyor.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Hummer EV, son dönemde karşımıza çıkan en etkileyici araçlar arasında yer alıyor. Bünyesindeki elektrik motorları ile tam 1.000 beygirlik güç ve 15.592 Nm tork getiren dev araç, bu güç sayesinde 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkabiliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi adeta bir spor otomobil kadar seri olan model, arazide büyük kolaylık getirecek bir özelliğe, yengeç moduna da sahip. Bu mod sayesinde arka lastikler de dönüyor ve böylece dev araç gerçek bir yengeç gibi yan şekilde gidebiliyor. Yukarıdaki videoda güzel şekilde gösterilen bu özellik, modele özellikle arazide büyük bir hareket esnekliği katıyor. Bu tarz bir imkan bazı başka araçlarda da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hummer EV teknolojik olarak da nefes kesiyor

Araç içerisinde iki adet ekran taşıyor. Bunlardan bir tanesi 12,3 inç, diğeri ise 13,4 inç boyutunda. İşte bu ekranların temelinde Android işletim sistemi yer alıyor. Araç burada ilke imza atmıyor. Günümüzde Android temelli başka araçlar da bulunuyor. Hummer EV’nin ilk imza attığı nokta arayüzünün Unreal Engine oyun motoru ile hazırlanmış olması. Yüzlerce farklı oyuna gücünü veren Unreal Engine ile yeni Hummer’da inanılmaz akıcı ve etkileyici animasyonların karşımıza çıkıyor. Bu Android ve Unreal Engine temelli arayüze gücünü Intel işlemci ile veren ve sisteme 64 GB depolama koyan GMC, yeni sistemin widget’lar ile geliştirilebileceğini de aktarıyor.

Aracın bahsettiğimiz arayüzü