reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Elon Musk: “Tesla Cybertruck modelinde yengeç modu olacak”

Fütüristik elektrikli pickup Tesla Cybertruck için Elon Musk önemli bir açıklama yaptı. Araçta yengeç modu olacak.

Tasarımı halen görüldüğü zaman tartışılan Tesla Cybertruck, hatırlarsınız en son su üzerinde kalabilecek açıklamasıyla gündeme gelmişti. Daha sonra ise araç dışa elektrik verebilecek bilgisi ses getirmişti. Ayrıca modelde kapı kollarının olmayacağı da açıklanmıştı.

Şimdi ise araçta elektrikli Hummer gibi yengeç modu olacağı Elon Musk tarafından doğrulandı. Bu özellik daha önce yer almıyordu ve geliştirme sürecinde araca eklendi.

Yengeç modu, arka tekerlere hareket kabiliyeti konulması ile elde ediliyor. Bu sayede araç yan şekilde yol alabiliyor. Bunun nasıl olduğunu aşağıdaki Hummer EV yengeç modu videosu açık şekilde gösteriyor.

Tesla Cybertruck gibi böyle büyük bir araç için bu tarz hareket kabiliyetini kolaylaştıracak her sistem harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için bilinmesi gereken diğer detaylar şöyle

Cybertruck tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor.

Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor.

Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tesla Cybertruck 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

2021 sonunda üretime sokulacak ve 2022’de de elde edilebilir olacak denilen aracın, çıkışı halen tam olarak net değil. Elon Musk daha önce Tesla Roadster gibi elektrikli pickup Cybertruck‘ın da ertelenmemesi için büyük bir şansa ihtiyaçları olduğunu açıklamıştı.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER