reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck 2021

Devasa Tesla Cybertruck sileceği Elon Musk’ı memnun etmedi

İlginç tasarımlı Tesla Cybertruck henüz yollara çıkmadı. Ancak araç üstünde çalışmalar aktif olarak devam ediyor.

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bilmeyenler için resmi olarak 2023 yılında yollara çıkacak. Firmanın üretim sorunları nedeniyle ciddi şekilde geriye ittiği araç, geçtiğimiz günlerde bazı güncellemeler ile gündeme gelmişti.

Hatırlamak adına üç motorlu versiyonun yerini dört motorlu dört çeker versiyon almıştı. Elektrikli pickup üç motorlu versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor bilgisi verildi. Dört motorla bu değerlerin daha da iyi hale geldiği belirtiliyor ancak devasa fark beklenmiyor.

Araçta pil konusunda ise şimdilik üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tesla Cybertruck 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

Yukarıdakilere ek olarak yengeç modu kazandığı aktarılan yani arka lastikleri de dönebilir hale gelen Tesla Cybertruck, kısa süre önce en son prototipi ile test sahasında görüntülendi. Aşağıdaki videoda görebileceğiniz son prototipte en çok dikkat çeken ise bazı ufak tasarım değişiklikleri yanında devasa ön cam sileceği oldu.

Aracın büyük ön camını tam olarak temizlemek adına gerçekten çok büyük tasarlanan silecek, internet aleminde büyük bir tartışma konusunu yarattı. Bu silecek, Twitter’dan konuşan Elon Musk’ın da hoşuna gitmemiş. Musk bu konuda şunu yazdı:

“Benim en çok içime sinmeyen silecek. Bu konuda kolay bir çözüm yok. Ön kısımda saklanan açılabilir bir silecek ideal, ancak bunu yapmak çok karmaşık.”

Tesla’nın bu konuda yani silecek özelinde ne yapacağı henüz bilinmiyor. Bu arada son prototipte aracın standart aynalar ile test edildiği de görülüyor. Firma yasal olarak şimdilik kameralı çıkış yapmayacak gibi görünüyor. Musk bu konuda şunu diyor:

“Üreticiler kanunen yan aynalı otomobiller üretmek zorundalar, ancak sahiplerin arabalarını değiştirmelerine izin veriliyor.” Firma kişilere satış sonrası ayna yerine kamera kitleri verebilir ya da satışını yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck en son bir düdük ile gündeme gelmişti

Firma dün gerçek anlamda Cybertruck elektrikli pickup modelinin tartışmalı tasarımından ilham alan düdük modeli “Cyberwhistle” ile karşımıza çıktı. Elon Musk tarafından Twitter’da duyurulan ve daha sonra resmi siteye konulan ürün, 50 dolarlık fiyatla satıldı ve stoklarını kısa sürede eritti. Paslanmaz çelik gövdeden hazırlanan ürün için ürünün kendisi kadar Musk’ın açıklaması ses getirdi.

Elon Musk, Apple’ın şu an Türkiye’de 250 TL‘ye satılan parlatma bezini almak yerine bizim düdüğümüzü satın alın dedi. Musk, direkt olarak “Apple’ın aptal parlatma bezini alarak paranızı çöp etmeyin, bizim düdüğümüzü alın!” ibaresini kullandı.

İlgili Video