reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Türkiye fabrikası

OPPO Türkiye fabrikasını tanıtan özel iki video yayınlandı [İzle]

Dünyanın en büyük akıllı telefon firmalarından birisi olan OPPO, Türkiye fabrikası özelinde iki yeni video paylaşımında bulundu.

OPPO, Türkiye’de kurulan akıllı telefon fabrikası ile geçtiğimiz aylarda büyük ses getirmişti. Firma bu fabrika ile Türkiye’de üretilen telefonların satışını yapmaya başladı, çok ciddi sayıda kişiye iş imkânı sağladı.

Artık tam olarak düzene oturan bu fabrikayı herkese tanıtmak isteyen firma, kısa süre önce “İnsanlık İçin Teknoloji, Dünya İçin İyilik” başlıklı hemen aşağıdaki videoyu paylaştı. “Son teknolojiye sahip Avrupa’daki ilk üretim tesisimiz İstanbul’a açıldı.” diyen firma, Türkçe altyazılı videoda tüm kilit detayları aktardı.

Bu arada firmadan Türkiye telefon fabrikası için bir video daha geldi. “Çalışanların Gözünden OPPO Türkiye Fabrikası” isimli video için “Made in Turkey sözünü yerine getirerek İstanbul’da açtığımız üretim tesisimizi çalışanlarımızın gözünden dinliyoruz.” açıklaması yapıldı.

 

OPPO Türkiye fabrikası hakkında daha önce şunlar aktarılmıştı

OPPO Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkanı Johnny Zhang, süreç hakkında “İstanbul Tuzla’da kurulan bu son teknoloji fabrika, OPPO’nun Avrupa’da devam eden yolculuğunda bir başka önemli kilometre taşını oluşturuyor.

Hükümetin ticari operasyonlarımızda ve tesis inşaatımızda gösterdiği destekler için son derece müteşekkiriz. Yeni fabrikayla, OPPO’nun yerel pazara ve sadık müşterilerine verdiği uzun dönem taahhüdünü yerine getirmek için birinci sınıf bir konuma sahibiz” diye konuşmuştu.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou ise şunları söylemişti: “OPPO, ilk günden itibaren ürün ve teknolojileriyle Türkiye’deki tüketicilere hizmet etme taahhüdünü sürdürüyor. Türkiye’nin her şehrinden kullanıcıların OPPO ürünlerine erişimini sağlamak için kanal iş ortaklarıyla iş birliği halindeyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerel topluluklara hizmet vermek ve tüketicilerin beklentilerini geliştirmek için daha iyi bir konumda olmamızı sağlayan fabrikayı burada kurmuş olmaktan gurur duyuyoruz.”

OPPO’nun Ataşehir’deki bölge merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunan ve dört ayda inşa edilen 10.200 m2’lik fabrikasında, yüzde 99’lık kısmı Türk vatandaşı olmak üzere yaklaşık 850 personelin istihdam edildiği açıklanıyor.

Fabrika, akıllı telefonların tüm üretim sürecini, geleneksel montajlama yerine yüksek düzeyde otomasyona sahip bir Yüzey Montaj Teknolojisi (SMT) üretim hattı aracılığıyla gerçekleştiriyor. Ek olarak fabrikanın, tedarik zincirleri de hesaplandığında yaklaşık 10.000 dolaylı istihdam imkânı sağlayacağı tahmin ediliyor.

Yerelde artan talebi karşılamak için faaliyet gösteren fabrikada Türkiye’deki tüketiciler arasında popüler olan A Serisi ve Reno Lite model akıllı telefonlar üretiliyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel kablosuz kulaklığı