reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck’tan daha şimdiden gelen şaşırtıcı başarı

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck için Elon Musk yeni bir kilometre taşının geçildiğini aktardı. Araca olan talep azalmıyor.

Tasarımını birçok kişinin sevdiği, birçok kişinin de nefret ettiği Tesla Cybertruck, buna rağmen çok ciddi bir talep görmeyi sürdürüyor. En son 146 bin rezervasyon miktarı ile gündeme gelen araç, Elon Musk’ın kısa süre önce verdiği bilgiye göre tam 250 bin barajını geçmiş durumda. Bu gerçekten şaşırtan rakam, 100 dolar vererek araç için “satın alma rezervasyonu” yaptıranları gösteriyor. Yani firma “potansiyel” olarak 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak araçtan daha şimdiden 250 binden fazla adet satmış durumda. 146 bin rezervasyon rakamını verirken Elon Musk, kayıt yaptıranların yüzde 42‘si çift motorlu versiyonu, yüzde 41‘i üç motorlu versiyonu, yüzde 17‘lik kesimin ise tek motorlu versiyonu tercih ettiğini aktarmıştı. Musk son durum hakkında bilgi vermiyor ancak 250 bin seviyesinde de yukarıdaki tercihlerin oransal anlamda değişmediği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için kısa bir özet yaparsak

Aracın yukarıda da belirttiğimiz gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Cybertruck, 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

İlgili Video