reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Irishman

Dev isimleri buluşturan Netflix filmi The Irishman yayında

Uzun zamandır beklenen Martin Scorsese imzalı Netflix filmi The Irishman nihayet yayında. Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’nin performansını kaçırmayın.

Yönetmen Martin Scorsese her ne kadar son dönemlerde Marvel filmlerine olan hisleriyle gündeme gelse de; esasen heyecanla beklediğimiz Netflix filmi The Irishman için geri sayım yapıyordu. Scorsese’in Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi buluşturduğu ve gerçek hayattan uyarlanan bu yapımında Amerika’nın en ünlü çözülememiş cinayetlerinden biri konu alınıyor. Amerika’da organize suç dünyasına yakın bakış elde edeceğiniz film avukat Charles Brandt’in kaleme aldığı I Heard You Paint Houses kitabından uyarlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Irishman, devlerin hayranlık uyandıran performansını ortaya seriyor

Hikaye ise dönemin en büyük isimlerinden, sendika lideri Jimmy Hoffa’nın esrarengiz “kayboluşunu” anlatıyor. Bu gizeme giden yolda rotayı belirleyen isim ise İkinci Dünya Savaşı gazisi Frank “the Irishman” Sheeran oluyor. Filmde Hoffa’yı Al Pacino, Sheeran’ı ise Robert De Niro canlandırıyor. De Niro’nun gençleştirilme teknikleriyle yer yer gençleştirildiği filmi Netflix’in özel davetiyle izleme şansı elde ettik. Tam 209 dakika uzunluğundaki filmde De Niro’nun performansı adeta kendine hayran bırakıyor. Pesci ve Pacino da devleştikçe devleşiyor. Kaçırılmaması gereken bir film olduğunu söyleyebiliriz. Film hikayeyi anlatırken hiç acele etmiyor ve tüm olayları sade ama vurucu tarzıyla perdeye taşıyor. Yapım standart filmlerden uzun olduğu için izlerken telefonunuzu sessize almak isteyebilirsiniz. Ayrıca filmden önce filmin merkez ismi Jimmy Hoffa‘nın kim olduğunu bilmek ve gizemli kayboluşunu öğrenmek isterseniz Hoffa’yla ilgili buradaki detaylı yazımızı okuyabilirsiniz. Film Sheeran gözünden anlatıldığı için yazıda Sheeran’a pek yer vermedik. Bunun yerine Hoffa’nın yükselişi ve sonrasında gelişen olaylar ve elbette gizemli kayboluşuna uzanan yolculuğa değindik. The Irishman filmini buradaki Netflix sayfasından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı