reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Irishman

Netflix, 3,5 saatlik The Irishman için izlenme sayısını açıkladı

Martin Scorsese’nin Netflix filmi The Irishman, ekran süresiyle hayli konuşulmuştu. Netflix’ten nihayet resmi izlenme sayıları geldi.

Son dönemlerin en iddialı filmlerinden biri olan The Irishman, Netflix çatısı altında izleyicilerine 3 saat 29 dakikalık bir organize suç hikayesi anlatıyor. Gerçek hayattan uyarlanan film Frank Sheeran’ın gözünden bizi Amerika’nın en büyük kayboluş hikayesine, Jimmy Hoffa’ya götürüyor. Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci gibi ustaların buluştuğu bu özel yapım ayrıca dijital gençleştirme teknikleri kullanılarak izleyicileri ustaların gençlik dönemlerine de taşıyor. Scorsese’in hikayenin tadını çıkararak anlattığı, pek acele etmediği ancak detay da atlamadığı bu etkileyici yapıtı ise ne yazık ki herkesten aynı tepkiyi alabilmiş değil. Eleştirilerin ortak noktası ise filmin süresi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix filmi The Irishman için ilk 7 gün izlenmeleri

Sinema yerine evde izlendiği için dış etkenlere yoğun bir şekilde maruz kalan kullanıcılar bu 3 saat 29 dakikalık yapımı tek oturuşta bitirmekte zorlanmış. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Nielsen raporu filmi ilk 5 gün içinde 17,1 milyon kişiye ulaştığını yapımı ilk gün izleyenlerin ise sadece yüzde 18’inin bitirebildiğini kaydetmişti. Şimdi Netflix bize ilk 7 günlük sonuçları açıklıyor. Resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre filmi ilk 7 gününde dünya genelinde izleyen kullanıcı sayısı 26 milyon 404 bin 081. Ancak bu izlenmelerde şöyle bir detay var. Popüler çevrim içi yayın servisi izlenme verilerini oluştururken yapımın yüzde 70’inin izlenip izlenmediğine bakıyor. Yani bu film özelinde filmin ilk 146 dakikası izlendiyse çevrim içi yayın servisi onu izlendi olarak sayıyor. Tabii bu veriye fimin Amerika’daki bir aylık sinema gösterimi dahil değil. Filmin ilk ay sonuçları ise merak ediliyor. Ancak mevcut verilerle The Irishman’in platformdaki rekortmenlerin gerisinde kaldığını söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası