reklamı kapat

POPÜLER

Apple Pro Display XDR

43 bin TL’lik Apple Pro Display XDR için zorunlu uyarı

Apple Pro Display XDR, çok konuşulacak “stantsız” fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Bu özel fiyata “özel” bakım gerekiyor.

Apple’ın profesyonel monitör modeli Apple Pro Display XDR, nihayet satışa sunuldu. Standı ayrı satılan monitörün Türkiye fiyatı ise şüphesiz uzun süre konuşulacak. İki farklı versiyonu bulunan monitörün standart ekranla gelen versiyonu 35.999 TL‘ye satılıyor. Nano kaplamalı daha özel versiyonun fiyatı ise 42.999 TL. Ancak dediğimiz gibi bunlar stantsız, sadece monitörün gövdesi için. Standın fiyatı ise 7.199 TL. Nano kaplamalı özel versiyonun bu özel fiyatı ise beraberinde özel koruma gerektiriyor. Yani monitörün ekranını öyle dilediğiniz gibi silip temizleyemiyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Pro Display XDR için Apple’dan temizleme uyarısı

Standıyla beraber 50.198 TL ödeyerek alabileceğiniz nano kaplamalı cama sahip Pro Display XDR, kutusunda bu özel camı temizleyebilmek için ayrı bir parlatma bezi getiriyor. Apple’ın modelin temizlenme şartlarını anlatan özel sayfasında toza ve lekelere karşı nano kaplamalı camın sadece bu özel bezle temizlenmesi gerektiği vurgulanıyor. Hatta bezin kuru kalması gerektiği de belirtilmiş. “Nano-texture cama su veya başka bir sıvı değdirmeyin” diye de not düşülmüş. Bu bezi kaybetme durumunda ya da bezin eskimesi halinde yeni bir bez sipariş etmek içinse doğrudan Apple’la iletişime geçilmesi gerekiyor.

Apple standart camın kutu içinden çıkan bezin dışında mikrofiber bezle temizlenebileceği kaydediyor. Bezin hafifçe ıslatılarak temizlenmesi gerektiği not düşülmüş.

32 inç Retine 6K panele sahip olan monitörün bakımı doğrudan kullanıcısının ilgisi istiyor. Ofiste veya evde temizlik için ayrıca dışarıdan destek alan kullanıcıların buna mutlaka dikkat etmesi gerekiyor.

İlginizi çekebilir

John Wick yönetmeninin iPhone 11 Pro ile çektiği kar topu savaşı