reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO CEO’sundan şaşırtan “otomobil” açıklaması

Kısa sürede marka bazında hatırı sayılır oranda yeni isme sahne olan otomobil piyasası, önümüzdeki süreçte OPPO gibi bir isme de kavuşabilir.

Otomobil piyasasındaki elektrik dönüşümüyle birlikte küresel üreticilerin karşılarında artık geleneksel rakiplerin ötesinde isimler var. Özellikle Amerika ve Çin merkezli olarak ivmelenen bu furyada girişim niteliğinden kısa süre içerisinde şirketleşme ve üretim aşamasına geçenlere de şahit olduk. Aslında pazar öylesine bir fırsat noktasına geldi ki, hayatına doğrudan otomobil merkezli başlamayan üreticilerden bile adımlar görmeye başladık. Apple ile hareketlenmeye başlayan bu gelişmeler son olarak ev aletlerinden tanıdığımız Dyson ile bambaşka bir noktaya taşınmıştı. Her ne kadar Dyson tarafın için süreç iptal kararına gelse de, önümüzdeki günlerin benzer atılımlara sahne olacağına dair inancımız perçinlenmiş oldu. Bugün de bu inancımızı destekleyen bir açıklama OPPO CEO’su Ming Yong Chen‘den geldi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO için otomobil piyasasına giriş ihtimali

Telefon piyasasında geçmişi çok derine dayanmamasına karşın Türkiye de dahil olmak üzere adını duyurmayı başaran Çinli şirket önümüzdeki yıllara da büyüme planıyla bakıyor. 2019’un üçüncü çeyrek raporunda küresel telefon satışlarında yüzde 10‘a yaklaşan bir pazar payı yakalayan OPPO’nun kısa vadede olmasa da otomobil pazarına girme düşünceleri ilk kez bugün dile getirildi. Konuyla ilgili kısa ve net konuşan Chen; “Markamız gelecekte otomobil üretiminde söz sahibi olabilir. Bunun gerçekleşmesi için düşüncemiz var lakin şu an için şartların mümkün olmadığı da aşikar.” ifadelerine yer verdi. Xiaomi örneğinde gördüğümüz elektrikli scooter gibi farklı alanlara giren mobil üreticiler arasında OPPO’nun nasıl bir planlama yapacağını zaman gösterecek.

İlginizi çekebilir

Üç boyutlu yazıcı ile hazırlanan elektrikli araç