reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus, OPPO ve Vivo

OPPO, otomobil öncesinde bir elektrikli scooter tanıtacak

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden OPPO, bir elektrikli otomobil öncesinde elektrikli scooter tanıtacak bilgileri geliyor.

Hatırlarsınız detaylarına burada yer verdiğimiz BBK şirketleri OnePlus, OPPO ve Vivo, geçtiğimiz ay otomobil konusunda bazı marka başvuruları yaptılar. O zaman üç ismin de önümüzdeki yıllarda sürücüsüz elektrikli otomobil modelleri ile karşımıza / pazara çıkabileceği aktarıldı.

Geçtiğimiz günlerde daha spesifik olarak OPPO özelinde elektrikli otomobil haberi geldi. Bazı çıkan raporlara göre firmadan bir elektrikli otomobil gelecek ve bu araç 2024 başında Hindistan özelinde yollara çıkarılacak. Kaynaklara göre bu araç oldukça ufak olacak ve direkt olarak şehir içi kullanıma odaklanacak.

Ancak firma bundan önce de bir adım atacak ve ulaşım alanına ilk olarak genel kullanıcı kitlesine hitap eden elektrikli scooter ile girecek. Hindistan pazarına özel hazırlandığı aktarılan motosikletin henüz çok fazla detayı yok. Ancak scooter modelinin 806 dolar bandında satılacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu şirketlerden OPPO, yakında bir katlanabilir telefon tanıtacak

Olası adı OPPO Fold olan şirketin ilk katlanabilir telefon modeli, son bilgilere göre Peacock kod adıyla çok yakında yer alıyor. Kaynaklara göre telefon önümüzdeki ay içerisinde artık resmi olarak lanse ediliyor.

Firmanın ilk katlanabilir telefonu, daha önce çıkanlara göre 7,8 inç ile 8 inç arasında boyutta bir ekrana sahip olacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak. Ekranının QHD çözünürlükte tasarlandığı aktarılan ürün, aynı kaynaklara göre 32 megapiksel selfie kamerası taşıyacak ve gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak.

SP898’i ya da ortaya çıkan yeni adıyla “Snapdragon 8 gen1” işlemciyi ilk olarak 2022’de gelecek Find X4 serisinde kullanacak bilgisi verilen OPPO, ilk katlanabilir telefonun arkasında ana kamera olarak 50 megapiksellik Sony IMX766 kullanacak gibi görünüyor.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi