reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi elektrikli otomobil

Xiaomi elektrikli otomobil için yeni bilgiler gündemde

Dev teknoloji firması Xiaomi, biliyorsunuz bir elektrikli otomobil geliştiriyor. İşte bu araca firma gerçekten çok büyük önem veriyor.

Xiaomi, tekrar üzerinden geçmek adına ilk olarak Hong Kong Borsa’sına yaptığı kamuoyu açıklamasıyla akıllı elektrikli araç / elektrikli otomobil üretim çalışması hazırlıklarına başladığını duyurmuştu.

Xiaomi’nin Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, ilk elektrikli araçları için Xiaomi’ye ait bir yan kuruluş altında faaliyet gösterileceğini açıkladı. Bu yan kuruluşun daha sonra Xiaomi Automobile olduğu ortaya çıktı.

Sürecin direkt olarak başında yer alan Lei Jun, yeni şirketin 300’den fazla çalışana sahip olduğunu belirtmişti. Ünlü CEO daha sonra ise yeni bir açıklama yapmış ve ilk aracın 2024’ün ilk yarısında seri üretime alınacağını duyurmuştu.

Yeni gelen bilgilere göreyse Xiaomi’nin otomobil üzerinde çalışan arge takımını 500 kişiye ulaşmış durumda. Xiaomi’nin arge departmanında toplam 13.9191 kişinin çalıştığın da aktarılıyor ve bu gerçekten çok iyi görünüyor.

Güncel bilgilerde de firmanın ilk aracı 2024’ün ilk yarısında satışa çıkarmak istediği tekrarlanıyor. Yüksek ihtimalle ilk aşamada Çin pazarına özel olacak model, Xiaomi’nin geçtiğimiz aylarda satın aldığı Deepmotion firması ile gelişmiş otonom yani sürücüsüz sürüş sistemlerine de sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Automobile elektrikli otomobil konusunda önemli avantajlara sahip olduğunu aktarıyor

Bunun direkt olarak aşağıdaki maddeler ile Lei Jun açıklamıştı:

1. Akıllı elektrikli araçlar geleneksel otomotiv sektörünün iş modelini kökten değiştirdi ve Xiaomi, donanım tabanlı internet hizmeti iş modeli hakkında ayrıntılı bilgiye sahip.
2. Xiaomi, yazılım ve donanım entegrasyonunda en kapsamlı deneyime ve internet sektöründeki en derin üretim teknik bilgisine sahip.
3. Xiaomi’nin ürün çeşitliliği, ürün ölçeği ve kullanıcı sayısı açısından en kapsamlı akıllı ekosisteme sahip.
4. Xiaomi, akıllı elektrikli araçlara uygulanabilecek çok sayıda temel teknolojiye sahip.
5. Xiaomi, dünya çapındaki Mi fanlarının güven ve desteğiyle güçlü bir markaya ve güçlü bir kullanıcı tabanına sahip.
6. Xiaomi’nin bu alana güvenle yatırım yapmasına olanak tanıyan bol miktarda nakit kaynağına sahip.

Lei Jun çalışma için, “Bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak. Tüm kişisel itibarımı ortaya koymaya ve akıllı elektrikli aracımız için gereken tüm mücadeleyi vermeye hazırım. Xiaomi elektrikli aracının başarıya ulaşması için tüm mücadele boyunca ekibimin başında olmaya kararlıyım” diyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi