reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Irishman

Netflix filmi The Irishman için “bitirememe” açıklaması

3 saat 29 dakikalık The Irishman filmini tek oturuşta bitiremediyseniz yalnız değilsiniz. Netflix filmi için izlenme istatistikleri paylaşıldı.

Martin Scorsese imzalı, Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi efsaneleri buluşturan The Irishman, Netflix orijinalleri arasında en iddialı filmlerden biri. Amerika’nın en büyük olaylarından biri olan Jimmy Hoffa cinayetinin perde arkasını Frank Sheeran’ın gözünden anlatan yapım bizi Amerika’nın organize suç dünyasına götürüyor. Mafyanın politikaya etkisinden attığı adımlara kadar etkileyici bir sunumla işlenen film, son zamanlarda izlediğimiz en başarılı yapımlar arasına adını yazdırıyor. Ancak Türkiye’de sadece Netflix’te yayınlanan; Amerika’da da Netflix dışında sadece seçili sinemalarda kısıtlı bir gösterimi düzenlenen film Netflix’in izleyici mantığına tam olarak uymamış olabilir. 3 saat 29 dakikalık yapım ev konforunda etrafta dikkat dağıtan onlarca şey varken süresiyle tek oturuşta bitirmeyi hayli zorlaştırabiliyor. Nitekim izlenme raporlarıyla tanınan Nielsen‘ın son açıklaması da bunu işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix hala The Irishman için resmi izlenmeleri açıklamadı

Nielsen’in raporuna göre The Irishman’i ilk beş gün içinde 17,1 milyon tekil izleyici izlemiş. Bu raporun sadece Amerika’daki kullanıcıları kapsadığını belirtelim. Ancak rapordaki en dikkat çekici ilk gün izleyicileriyle ilgili veri. Film çıktığı gün izleyicilerin sadece yüzde 18’i filmi sonuna kadar izleyebilmiş. Bu her ne kadar kulağa kötü gelse de, popüler çevrim içi yayın servisinin rekortmen filmlerinden Bird Box için de aynı oran kaydedilmişti. Öte yandan Breaking Bad filmi El Camino için bu oranın yüzde 11 olduğunu belirtelim. 27 Kasım Çarşamba günü yayınlanan film, izleyici açısından en başarılı gününü ise 29 Kasım Cuma gününde geçirmiş. 29 Kasım günü filmi baştan sona izleyenlerin sayısı 930 bin olarak açıklanıyor. 27’sinde bu sayı 751 bin. Netflix film için henüz resmi açıklama ne yazık ki yapmadı.

Öte yandan The Irishman gerçekten yazının başında da söylediğimiz gibi 3 saat 29 dakikalık süresinden dolayı ev konforunda dikkat dağıtacak unsurlardan uzaklaşılıp izlenecek en ideal film değil. Bu sebeple özellikle vakit ayıramayanlar için filmi 4 parçaya bölen bir izleme rehberi olduğunu da belirtelim. O rehberle ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası