reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Irishman

209 dakikalık The Irishman için izleme rehberi: Nerede durdurmalı?

Martin Scorsese imzalı, ustaları buluşturan The Irishman, tam 3 saat 29 dakikalık süresiyle de adından söz ettiriyor. Filmi tek seferde izleyecek vakit bulamıyorsanız izleme rehberi oluşturuldu bile!

Netflix kütüphanesinin en iddialı filmlerinden biri olan The Irishman izleyicilerle buluştu. Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi efsane isimleri buluşturan Martin Scorsese filmi, Frank Sheeran’ın gözünden Jimmy Hoffa olaylarını anlatıyor. Amerika tarihinin en büyük “gizemlerinden” biri olan bu olayların arkasındaki organize suç dünyasının perdesini aralayan yapım ise elbette ortaya hayranlık duyacağınız bir iş döküyor. Üstelik hiç acele etmeden. Tam 3 saat 29 dakika süren bu yapım bizce mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri. Ancak tek seferde böyle bir vakit bulamıyorsanız, Twitter kullanıcısı Alexander Dunerfors, filmi ideal noktalarda 4 parçaya bölerek mini seri haline getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Irishman için hazırlanan 4 parçalık izleme rehberi

Dört bölüme ayrılan filmin ilk bölümü Jimmy Hoffa çağrısıyla noktalanıyor. İlk 49 dakikayı kapsayan bu bölüm klasik bir dizi uzunluğunda. İkinci bölüm Sarışın Joey’nin tanıtımıyla noktalanırken üçüncü bölüm ise Frank’in evden çıkışıyla durduruluyor. Spoiler vermeyelim, Dunerfors’ın da not düştüğü gibi hangi evden çıkışı olduğunu zaten anlayacaksınız. Daha sonra ise dördüncü bölümde hikayeyi kapatan Dunerfors, filmi nerede durduracağını bilmeyenlerle en doğru anları paylaşıyor. Dunerfors’ın seçimlerinin hayli isabetli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak filmi 4’e bölmek Martin Scorsese’nin hoşuna gider mi emin olamıyoruz.

Filmi izlemeden önce daha detaylı bilgiye buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bizim önerimizi merak ediyorsanız, eğer mümkünse filmi tek parça halinde izleyin deriz. Havayı dağıtmadan tüm o yolculuğu tek seferde tamamlamanın yarattığı etki bir başka oluyor. Ancak böyle bir vakti ayırmanın mümkün olmadığını düşünüyorsanız Dunerfors’ın 4 bölümlük “mini seri” ideal çözüm olacaktır.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası