reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Elon Musk açıkladı; Tesla Cybertruck dışa elektrik verebilecek

Fütüristik elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bir kez daha gündeme geldi. CEO Elon Musk araç hakkında önemli bir bilgi verdi.

Tasarımı halen gündeme geldiğinde tartışılan, gözün alışamadığı araç Tesla Cybertruck, en son su üzerinde kalabilecek açıklamasıyla gündeme gelmişti. Aracın gövde yapısı ve altının tamamen kapalı / düz olması sayesinde su üstünde durabileceği ve hatta büyük lastikleriyle yavaş da olsa yol alabileceği aktarılan araç, Elon Musk’ın açıklamasına göre dışa elektrik verebilecek. Yani kişilerin aracın büyük pilindeki enerjiyi bir karavana aktarabilecek ve bu şekilde yaşayabilecek. Tesla Cybertruck modelinin sadece karavan değil diğer ihtiyaçlar için de dışa enerji verebileceği ve hatta çok ufak bazı evlerin elektrik ihtiyacını da kısa süreli olarak karşılayabileceği aktarılıyor. Bu da acil durumlar ve kesintiler için güzel görünüyor.

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler şöyle

Cybertruck tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tesla Cybertruck 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. 2021 sonunda üretime sokulacak ve 2022’de de elde edilebilir olacak denilen aracın, çıkışı aslında halen tam olarak net değil. Çünkü Elon Musk, Tesla Roadster gibi elektrikli pickup Cybertruck‘ın da ertelenmemesi için büyük bir şansa ihtiyaçları olduğunu belirtiyor.

İlgili Video