reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck’ın kırılmaz denilen camları kırıldı; işte o anlar [Video]

Elon Musk’ın yeni gözdesi olan elektrikli pickup Tesla Cybertruck sunumunda beklenmedik bir sürpriz oldu. Aracın kırılmaz denilen camları kırıldı.

Advertisement

Elektrikli pickup Tesla Cybertruck, elektrikli kamyon Semi ile benzer şekilde Tesla Armor Glass isimli “özel zırhlı camlar” üstüne kuruluyor. Bu cam söylendiği kadarıyla darbelere oldukça dayanıklı. İşte bunu göstermek için Cybertruck lansmanında bir gösterim yapıldı. Bu gösterim sırasında Tesla’nın tasarım şefi Franz von Holzhausen aracın penceresine bir “demir top” fırlattı. İşte burada “firma için” beklenmedik bir durum oldu ve kırılmaması gereken cam kırıldı. Tamamen parçalarına ayrılmayan cam, yine de şirketin hedeflediğin performansı gösteremedi. Bu sırada Franz von Holzhausen‘ın yanında Elon Musk da bulunuyordu. İlk atışın çok sert olduğu düşünüldüğünden Holzhausen aynı topu bu sefer arka pencereye fırlattı. Bu darbe sonunda yine kırılmaması gereken arka cam da kırıldı. Bu sonuca oldukça şaşırdıklarını belirten Musk, bunun neden olduğunu anlamadığını aktardı. Söylendiği kadarıyla firma camı daha önce defalarca denemiş ve böyle bir sorunla karşılaşmamış. Araç satışa çıktığında çok daha sağlam olacak denilen Tesla Armor Glass, genel olarak oldukça önemli görünüyor. Sağlam cam güvenlik için büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck dikkat çeken bir araç oldu

Ancak aracın tasarımı genel olarak beğenilmedi. Aşırı köşeli yapının tercih edildiği araç, ABD pazarında bile çok öne çıkabilecek gibi görünmüyor deniyor. Teknik detayları ise inanılmaz olan modelin, 39.900 dolarlık başlangıç fiyatı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en çok merak edilen aracı