reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Roadster rakibi Karma SC2 Concept elektrikli otomobil
Tesla Roadster rakibi Karma SC2 Concept elektrikli otomobil
Tesla Roadster rakibi Karma SC2 Concept elektrikli otomobil
Tesla Roadster rakibi Karma SC2 Concept elektrikli otomobil

Tesla Roadster rakibi nefes kesen elektrikli otomobil: Karma SC2 Concept

Revero GT ile öne çıkan elektrikli otomobil tarafının önemli isimlerinden Karma, bu sefer Tesla Roadster rakibi Karma SC2 Concept ile nefes kesiyor.

Advertisement

Karma SC2 Concept, ilk olarak gerçekten göz alıcı bir elektrikli otomobil modeli. Sadece iki kişilik tasarlanan “hiper elektrikli”, yukarıya doğru açılan kapıları ve sert sert mizaçlı çizgisiyle oldukça etkileyici görünüyor. Ancak model esas olarak teknik detaylarıyla öne çıkıyor. Çünkü Tesla Roadster rakibi Karma SC2 Concept, öne ve arkaya yerleştirilen çift elektrik motoru ile tam 1.100 beygir güç ve inanılmaz şekilde 10.500 Nm tork üretiyor. Bu gerçekten nefes kesen güçle 0’dan 100 km/s hıza sadece 1.9 saniyede çıkabilen model, 120 kWh piliyle 560 km gibi çok yüksek bir menzil ile karşımıza çıkıyor. Bu yüksek performansı karbon seramik fren ve yarış uygun süspansiyon sitemleriyle dizginleyen araç, son dönemde gördüğümüz en “uçuk” elektrikli otomobil modelleri arasında başı çekiyor. Modelin dışı kadar için de oldukça fütüristik çizgiler taşıyor. Konsept otomobilin üretime girip girmeyeceği ya da girerse kaça satılacağı henüz açıklanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karma SC2 Concept modelinden daha iddialı Tesla Roadster neler sunuyor?

Araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Tamamen elektrikli SUV Ford Mustang Mach E