reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Yeni Tesla Roadster’ın nefes kesen hızlanmasına içerisinde şahit olun [Video]

Cuma günü düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtılan yeni Tesla Roadster, akıl almaz teknik detaylarıyla gündemden düşmüyor. Spor otomobil kavramını değiştirecek gibi duran otomobil, DragTimes tarafından çekilen videoda yapabildiklerini gözler önüne seriyor.

Tesla Roadster, harika tasarımıdan çok akıl almaz teknik detaylarıyla öne çıkıyor. Üstü açılabilen süper spor elektrikli otomobil, 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle ise insan vücuduna zarar verebilecek düzeyde ivmelenme getiriyor. DragTimes’ın Tesla lansman etkinliğinde çektiği video ise ilk defa aracın içerisine bakmamıza imkan tanıyor. Henüz prototip konumunda olan ancak büyük bir merkezi ekran üzerine kurulan Roadster, oldukça fütüristik de bir direksiyona sahip. Otomobili ön sipariş verdikten sonra test imkanı bulan kanal, 0’dan 100 km/s hızlanmayı aracın içerisinde gözler önüne seriyor. “Plaid Mode” ile aktif edildiği belirtilen bu yüksek performanslı kalkış modu, aşağıda görebileceğiniz üzere tarif edilemez bir ivmelenme ve deneyim sunuyor. Ayrıca söylendiği kadarıyla bu mod art arda birçok kez kullanılabiliyor.

Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster

Yeni Tesla Roadster üretime girecek en hızlı araçlardan

2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın son dönemde gördüğümüz en heyacan verici otomobil olduğunu rahatlıka belirtebiliriz.

Video