reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Yeni Tesla Roadster

Tesla Roadster

Acura NSX

Tesla Roadster

BMW i8

Tesla Roadster

Koenigsegg Regera

Tesla Roadster

Tesla Model S

Yeni Tesla Roadster yerine, 2020 yılını beklemeden alınabilecek süper spor otomobiller

Düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtılan yeni Tesla Roadster, ancak 2020 yılından sonra yollara çıkacak. Ben bu kadar beklemek istemiyorum derseniz merak etmenize gerek yok. İşte hemen satın alabileceğiniz Roadster’ı aratmayacak dört özel süper spor otomobil modeli.

Tesla Roadster, harika tasarımıdan çok akıl almaz teknik detaylarıyla nefesleri kesiyor. Üstü açılabilen süper spor elektrikli otomobil, 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle ise insan vücuduna zarar verebilecek düzeyde ivmelenme getiriyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın bahsetmek istediğimiz ilk rakiplerinden bir tanesi ise elektrik destekli Acura NSX modeli. 160 bin dolar fiyat etiketi bulunan otomobil, 3,5 litre V6 benzinli motor üzerine kuruluyor ancak üç adet elektrik motoruyla tam 573 beygir güç sunabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 2,7 saniyede çıkan NSX, tasarımıyla Roadster‘a en çok benzeyen modeller arasında yer alıyor.

Tesla Roadster

Acura NSX

Tesla Roadster

BMW i8

Tesla Roadster

Koenigsegg Regera

Tesla Roadster

Tesla Model S

Tesla Roadster oldukça sağlam rakiplere sahip

Tesla’nın yeni Roadster modelini bekleyene kadar alabileceğiniz bir diğer model ise 144 bin dolarlık BMW i8. Uzun zamandır piyasada yer alan araç, 1,5 litre 3 silindirli benzinli motora ve ekstra elektrik motorlarına sahip. Bu kombinasyon ile 357 beygir güç sunan araç, 0’dan 100 km/s hıza 4.4 saniyede çıkabiliyor. Tasarımıyla fark yaratan bir başka rakip ise 1,9 milyon dolar fiyata sahip Koenigsegg Regera. 5 litrelik çift turbo V8 motoru üç adet elektrik motoruyla desteklenen araç, tam 1.800 beygir güç üretebiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 2.7 saniyede çıkan Regera, 400 km/s hızı geçebilen nadir modeller arasında yer alıyor. Ben fosil yakıttan tamamen kurtulmak istiyorum dediğiniz zaman ise geriye Tesla Model S kalıyor. P100D modeliyle 0’dan 100 km/s hıza 2,5 saniyede çıkabilen otomobil, buna rağmen geniş bir sedan rahatlığına sahip. 500 km kadar menzili bulunan otomobil, 120 bin dolar fiyat etiketini rahatlıkla geçebiliyor.

Görebileceğiniz üzere yeni Roadster‘a rakip olarak gösterdiğimiz Model S haricindeki araçlar tamamen elektrikli değil. Mevcut şarj istasyonlarının durumu nedeniyle bir süre daha esas olarak fosil yakıtla çalışan araçlar kullanmaya devam edeceğiz. Şu an takviye amaçlı görev yapan elektrik motorları, çok yakında her şeyi üzerlerine alacak. Artık buna alışalım, Elon Musk sayesinde gelecekte yaşıyoruz.