reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster Elon Musk

Tesla Roadster’a konsept “1,1 saniyede 100 km/s” videosu [İzle]

Çıkışı merakla beklenen Tesla Roadster, bugün olası SpaceX paketi ile alakalı hazırlanan ilgi çekici ve gerçekçi bir konsept videosu ile gündemde.

Tesla Roadster, biliyorsunuz uzun süredir heyecan uyandıran bir SpaceX paketiyle gündeme geliyor. Bildiğimiz kadarıyla SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde ufak roket motorları bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda bu motorların plakanın arkasına yerleştireceğini söyleyen Elon Musk, bunların aracı ciddi anlamda daha hızlı ve performanslı hale geleceğini aktarmıştı. Musk bu paket için kısa süre önce de konuşmuştu. Bu paketin geleceğini bir kez daha kesin olarak belirten CEO, bu roket motorlarında çok yüksek basınçta sıkıştırılmış hava kullanacaklarını aktardı. Birden fazla motor olacağını ancak esas itici ana motorun otomatik olarak aşağıya inecek arka plakanın arkasında olduğunu belirten Elon Musk, bu çok şaşırtan altyapıyı “James Bond gibi” benzetmesi ile aktarmıştı.

İşte bir tasarımcı bu altyapı üzerinden aşağıda ya da burada izleyebileceğiniz konsept videoyu hazırladı. Tasarımcı bu videoda aracın SpaceX paketiyle 100 km/s hıza sadece 1,1 saniyede çıkışı hayal ediyor. Hazırlanan sonuç ise gerçek olmamasına rağmen dikkat çekmeyi başarıyor. Elbette aracın bu hıza gerçekten ulaşıp ulaşamayacağı bilinmiyor. Ancak 1,1 saniyede 100 km/s, insan vücudu ve özellikle de boyun için hiç ama hiç iyi görünmüyor. Bu arada şunu belirtmek gerekiyor. Tesla Roadster’ın gerçekten uygun şartlar altında bu hızlara yaklaşması imkansız değil. Tesla Model S şu an 100 km/s hıza 2,3 saniyede çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster normal haliyle de nefes kesiyor

Bilmeyenler için araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video