reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Elon Musk’tan Tesla Cybertruck için şaşırtan kapı kolu açıklaması

Fütüristik elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bir kez daha gündeme geldi. CEO Elon Musk araç hakkında önemli bir bilgi daha verdi.

Tasarımı halen gündeme geldiğinde tartışılan Tesla Cybertruck, en son su üzerinde kalabilecek açıklamasıyla gündeme gelmişti. Daha sonra ise araç dışa elektrik verebilecek bilgisi ses getirmişti.

Şimdi ise Elon Musk tartışmalı aracın üretim sürümünde kapı kollarının olmayacağını açıkladı. Firma büyük ihtimalle burada dokunmatik bir buton üzerinde çalışıyor.

Tesla Cybertruck‘ın kapılarının aynı zamanda telefonlar üzerinden açılma ihtimali de bulunuyor. Prototip sürümünde kapı kolları yer alan aracın son sürümünde neden böyle bir değişiklik yapıldığı ise henüz bilinmiyor.

Ancak Tesla bu tarz ufak adımlar ile ciddi tasarruflar elde edebiliyor. Bu arada kapı kollarının yokluğu, aracın çok sağlam kapı gövde parçalarının daha rahat işlenebilmesine de imkan tanımış olabilir.

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler şöyle

Cybertruck tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor.

Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Tesla Cybertruck 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip.

2021 sonunda üretime sokulacak ve 2022’de de elde edilebilir olacak denilen aracın, çıkışı aslında halen tam olarak net değil. Çünkü Elon Musk, Tesla Roadster gibi elektrikli pickup Cybertruck‘ın da ertelenmemesi için büyük bir şansa ihtiyaçları olduğunu belirtiyor.

İlgili Video