reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Elon Musk’tan ilginç açıklama; Tesla Cybertruck yüzebilecek mi?

Fütüristik elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bir kez daha ilginç bir gelişme ile gündemde yer alıyor. Bunun arkasında da CEO Elon Musk var.

Tasarımı halen gündeme geldiğinde tartışılan Tesla Cybertruck, en son Charlie Automotive tarafından hazırlanan konsept üzerinden bir Ay aracı / uzay aracı haline dönüştürülmesi ile gündeme gelmişti. Şimdi ise aracın yüzebileceği yönünde bir konu karşımızda yer alıyor. Cybertruck‘ın yapısı gereği içerisine derin birikintilerde dahi su almayacağı daha önce açıklanmıştı. Ancak Elon Musk çıtayı daha da yükseltmek istiyor gibi görünüyor. Çünkü ünlü isim Cybertruck‘ı yüzdüren aşağıda ya da burada izleyebileceğiniz konsepte “Bence bunu yapabiliriz” şeklinde bir cevap verdi. Aracın gövde yapısı ve altının tamamen kapalı / düz olması su üstünde durması konusunda sorun yaşatmaz deniyor. İleriye gitmek içinse büyük lastiklerin hareketi yeterli olacaktır yorumları geliyor. Ancak yine de bunun gerçek olup olmayacağını görmek için daha uzun süre beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler şöyle

Aracın yukarıda da belirttiğimiz gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Araç 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak aracın en çok çift motorlu versiyonu isteniyor.

İlgili Video