reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck bir uzay aracı haline dönüştürüldü

Fütüristik elektrikli pickup Tesla Cybertruck, bu sefer bir uzay aracı olarak karşımıza çıktı. Peki bu araç günün birinde gerçek olabilir mi?

Tasarımı günlerce tartışılan Tesla Cybertruck, halen zaman zaman gündeme gelmeyi sürdürüyor. Dış görünüşüne daha önce de söylediğimiz gibi halen milyonların alışamadığı tamamen elektrikli pickup, bu sefer sürpriz bir gelecek konsepti ile ses getirdi. Hali hazırda fütüristik görünen araç, Charlie Automotive tarafından hazırlanan konsept ile bir Ay aracı / uzay aracı haline dönüştürüldü. Daha önce başka çalışmalarda da gördüğümüz çok yönlü bir lastik sistemi üzerine kurulan konsept, bu oldukça büyük lastiklerin etkisiyle yerden fazlasıyla yüksekte bulunuyor. Yukarıdaki sorumuzu tekrarlayalım. Bu araç günün birinde gerçek olabilir mi? Elon Musk’ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX’in günün birinde karşımıza çıkacak Ay aracının böyle olmaması için gerçekten hiçbir engel bulunmuyor. Biliyorsunuz Elon Musk’ın uzaya Tesla göndermişiliği de bulunuyor. Cybertruck da uzay için çok uygun bir potansiyele sahip deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

https://www.instagram.com/p/CA-rvdtHYNu/?utm_source=ig_web_copy_link

Tesla Cybertruck için bilinmesi gerekenler şöyşe

Aracın yukarıda da belirttiğimiz gibi tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pickup en güçlü versiyonu ile 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve 6,3 ton gibi oldukça yüksek bir çekme gücü sunuyor. Araçta pil konusunda da üç farklı paket sunuluyor. Bu pil paketleri 400 km, 480 km ve en üstte tam 800 km menzil getiriyor. Araç 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolarlık fiyatlara sahip. 2021 sonunda üretime sokulacak, 2022’de de elde edilebilir olacak aracın en çok çift motorlu versiyonu isteniyor.

İlgili Video