reklamı kapat

POPÜLER

Ucuz sıfır otomobil arayanlara keşke dedirten alternatif; Volkswagen Gol

Sıfır otomobil fiyatlarının adeta alıp başını gittiği şu günlerde bütçe dostu bir otomobil bizleri selamladı. Karşınızda Volkswagen Gol.

Bir otomobil sahibi olmak çoğu sürücü veya sürücü adayı için eskisinden daha da zor bir hal aldı. Son iki sene içinde bile inanılmaz derece artan fiyatlar adeta cep yakıyor. Hal böyle olunca insanlar ya ikinci ele ya hedef araçlarından daha düşük segment otomobillere yöneliyor. Örneğin hali hazırda bir Volkswagen Golf sahibi bir sürücü, aracını yeni bir model ile değiştirmek istediğinde aynı fiyat aralığında, aynı sınıf bir araç alamıyor. Anlayacağınız yeni bir Golf yerine ancak yeni bir Polo alabiliyor. İnsanların ucuz otomobillere ilgisinin artması ile birlikte üreticiler de bu tip modellere daha çok ilgi göstermeye başladı. Bugün konumuz olan Volkswagen Gol da bunlardan biri. Güney Amerika’da oldukça popüler olan model ülkemize gelse nasıl olurdu?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Gol, Dacia Sandero’yu tahtından edebilirdi

Model, Şili sınırları içerisinde 6.990 dolar yani ortalama 48 bin lira gibi bir fiyata satılıyor. Hedef fiyat ile mümkün olduğunda çok kişiye ulaşma amacı olan model bu doğrultuda zengin donanım ve modern teknolojiler sunmuyor elbette. 1.6 atmosferik motor ve 5 ileri manuel şanzıman ile kullanıcıları ile buluşan Gol, 102 beygir güç üretiyor. Ülkemizde Polo’nun 143.400, Golf’ün ise 190.500 liradan satışa sunulduğunu düşünürsek Gol, oldukça ucuz bir alternatif olabilir. Eğer 90 ila 100 bin gibi bir başlangıç fiyatı olsaydı Dacia Sandero’nun elde ettiği satış başarılarını bile kırabilirdi. Kim bilir belki önümüzdeki dönemlerde Gol’ü ülkemizde görebiliriz. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler