reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen’den yeni nesil Polo GTI’ın ilk sinyalleri: Gol GT Concept

Volkswagen, yeni nesil Polo GTI’ın ipuçlarını barındıran Gol GT’yi, Sao Paulo Otomobil Fuarı kapsamında konsept model olarak kullanıcılarla buluşturdu.

Volkswagen’in 1980 yılından itibaren Brezilya’da sunmaya başladığı Gol, kompakt hatchback liginde markayı Güney Amerika pazarında temsil eden bir model olarak öne çıkıyor. 1987 yılından 2014 yılına kadar üst üste sınıfında Brezilya’nın en çok satan modeli olan Volkswagen Gol, devam etmekte olan Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda kullanıcıların karşısına GT konseptiyle çıktı. Günümüzde sunulan Volkswagen Polo GTI ile benzer tasarım hatları üzerine oluşan modelde Volkswagen’in yeni nesil Pol GTI’de yer verebileceği tasarımın ipuçlarını kullanıcılarla buluşturdu.
vwgtconcept2

Volkswagen’in Gol GT Concept‘te yer verdiği sportif pakette yer alan egzoz çıkışları, tamponlar ve spoiler ilk bakışta fark yaratan detaylar arasında yer alıyor. Ön tamponda yer verilen Full-LED teknolojisine sahip L şeklindeki gündüz farları, konsept modeli tüm jenerasyonlardan ayıran karakteristik bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Volkswagen’in konsept modelde tercih ettiği jantlar ise 18 inç boyutunda. Volkswagen’in dışarıda “Volkan Grisi” olarak tercih ettiği metalik renk seçeneği, “Lav Kırmızısı” çizgiler ile tamamlanıyor. Volkswagen, dışarıda sunduğu kırmızı çizgiler, iç tasarım ve konsolda da dokunuşlar halinde bütünlüğü sağlıyor. Kokpitte üç kollu sportif direksiyona yer veren Volkswagen, yeniden tasarlanan havalandırma çizgileri, alüminyum pedallar ve sportif koltukları Gol GT Konsept’te sunuyor. Volkswagen, GT Konsept’in kaputunun altında yer alacak olan motorla ilgili detay vermesede, 125 beygir güç ve 200 nm tork üreten 1.0 litrelik TSI motorun görev yapması yüksek ihtimal olarak şu anlık karşımızda duruyor.

Volkswagen’in, Gol GT Concept tasarımını beğendiniz mi?