reklamı kapat

POPÜLER

2018 Volkswagen Polo GTI

2018 Volkswagen Polo GTI’ın ilk yurt dışı fiyatları belli oldu [Video]

2018 Volkswagen Polo GTI için Almanya bazlı olarak açıklanan ilk fiyatlar, Türkiye pazarı için de standartların şekillenmesine olanak tanıyor.

Yaklaşık bir ay önce Türkiye satışlarına başlanan yeni jenerasyon Polo‘ya yavaş yavaş sokaklarda denk gelmeye başladık. Dış tasarımından çok kokpitiyle kullanıcıların beğenisini kazanan altıncı nesil Polo ülkemizde yaklaşık 65 bin TL‘lik başlangıç fiyatıyla kullanıcılarla buluşurken bu değer motor ve donanım seviyelerine göre 92 bin liraya kadar esneyebiliyor. Bir yandan satışlar devam ederken öbür yandan da olmazsa olmaz GTI versiyonu için de ayrı bir meraklı bekleyiş söz konusu. Volkswagen de bu bekleyişi çok fazla uzatmadan kademeli olarak Polo GTI’ı satışa sunmaya başlıyor ve bu vesileyle biz de ilk fiyatları görmeye başlıyoruz.

Fiyatlarda da rekabet var

Polo seçenekleri arasında en üst noktada yer alan GTI’ın fiyatından evvel teknik detaylarını hatırlamakta fayda var. 2018 model yılıyla karşımıza çıkan araçta 2.0 litre hacimli turbo motor yer alıyor. 200 PS güç ve 320 Nm tork üreten, bir önceki Golf GTI’dan hatırladığımız bu motor Polo GTI’ı altı ileri DSG şanzımanla 6,7 saniyede 0’dan 100’e çıkartabiliyor. Saatte 237 kilometrelik maksimum hız limitlerine çıkabilen araç genel performans değeriyle beklentileri karşılıyor diyebiliriz. Üzerinde 17 inç‘lik jantları standart olarak sunulan Polo GTI için Almanya bazlı olarak açıklanan ilk yurt dışı fiyatıysa 23.950 euro (28.159 dolar) şeklinde. En büyük rakibi Clio RS’ten 600 euro civarında daha pahalı olan araçta 18 inç’lik jant seti, panoramik sunroof ve Beats premium ses sistemi opsiyonel olarak satın alınabilecek.

Video