reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Polo GTI

Volkswagen Polo GTI, Golf’e meydan okuyacak modifikasyonla karşımızda

Almanya merkezli bir ekip tarafından ciddi seviyelere çıkarılan Volkswagen Polo GTI, üç farklı paket üzerinden modifiye edilebiliyor.

Kısa süre önce ABT projesi üzerinden merkeze alınan Golf GTI‘ın ardından bu kez ailenin ufak üyesi Polo için benzer tablo karşımızda duruyor. Modifikasyon garajlarının en popüler isimlerinden birisi olan Volkswagen Polo GTI, en güncel jenerasyonu üzerinden iddialı noktalara çıkarılmış durumda. Almanya merkezli olarak faaliyet gösteren Siemoneit Racing ekibinin garajına çekilen Polo GTI, gerek fabrika çıkış kendi versiyonu gerekse kendinen büyük olan Golf versiyonlarına oranla çok daha iddialı hale getiriliyor. Üç farklı seviye üzerinden sunulan geliştirme kitiyle donatılan otomobilin en yüksek noktada 316 beygir güce sahip olması kesinlikle akılda kalıcı olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Polo GTI projesinden öne çıkan parçalar

Kendi içerisinde donanımsal olarak da farklılıklar barındıran projeyle ilgili ilk olarak performans kısmına gözlerimizi çevirmeden edemiyoruz. Bu noktada bizleri giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz standartlarda 217 beygirlik güç karşılıyor. Standartlarda 197 beygir güç ve 320 Nm torkla gelen 2.0 litrelik motorun en üst noktada getirildiği değerler sie 316 beygir ve 430 Nm tork. Bu değerlerin elde edilmesindeki temel değişim rolü ise; daha büyük yapıda olan turbo, yeni egzoz sistemi, geliştirilmiş intercooler ve yazılım arasında bölüştürülüyor. Ekip DSG şanzıman üzerinde de bu yeni seviyeye ayak uydurabilmesi adına dokunuşlar yapmayı es geçmemiş. Polo GTI sahiplerinden bu geliştirme için yaklaşık 9.000 euro talep eden Siemoneit Racing, ekstra ücretlerle kokpit bölümü, jant-lastik seti ve süspansiyonlarda da değişimler yapabiliyor.

İlginizi çekebilir

300 beygirli gücüyle T-Roc R