reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi başkanı uyardı: “Telefon fiyatları artabilir”; işte olası nedeni

Xiaomi, son günlerde yeni ürünleri ve yaklaşan etkinliği ile gündemden düşmüyor. Bu sefer ise telefon tarafına yönelik önemli bir açıklama var.

Son dönemde tüm dünyada bir işlemci / çip üretim sorunu yer alıyor. Firmalar Covid-19’un etkisi ve yüksek talep nedeniyle işlemci yetiştiremiyor.

TMSC ve Samsung gibi isimler yüzde 100 üretim yapmasına rağmen yeterli oranda çip üretemiyor. Bu yüzden biliyorsunuz birçok otomobil fabrikası üretimine ara veriyor.

Bu durumun telefon tarafını da ciddi şekilde etkileme ihtimali bulunuyor. Hatta Xiaomi başkanı Wang Xiang, bu konuda bir uyarı yaptı. Xiang, bu durum nedeniyle önümüzdeki dönemde telefon fiyatlarının artabileceğini açıkladı.

Artan üretim maliyetlerinin işlemci / çip fiyatlarını artıracağını belirten başkan, bunun bağlı olarak telefon fiyatlarına da yansıyabileceğini söylüyor. Bu da elbette son kullanıcı için kötü görünüyor.

Bu bağlamda yeni bir telefon bakanların çok fazla beklememesi mantıklı olabilir. Ancak Xiaomi başkanının bu öngörüsü önümüzdeki dönem için gerçek de olmayabilir. Bunu sadece zaman gösterecek.

Xiaomi tarafından yakında Mi Mix gelecek

Xiaomi MIX ya da Mix serisinin yeni üyesi için iki farklı alternatif yer alıyor. Bunu daha önce de paylaşmıştık. 29 Mart tarihinde geleceği düşünülen modellerden ilki bir katlanabilir MIX modeli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatta bu katlanabilir telefona firma direkt olarak Xiaomi Mi Mix 4 Pro Max adını verebilir. Diğer model ise normal telefon yapısında olası adıyla Mi Mix 4. Ancak son dönemde yapılan sızıntılar etkinlikte karşımıza katlanabilir Mi Mix 4 Pro Max modelinin çıkarılacağına işaret ediyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın