reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix

Lansman öncesi üzücü yeni Xiaomi Mi Mix iddiası

Xiaomi, biliyorsunuz bugün yeni bir Mi Mix serisi telefon duyuracak. İşte bu telefon sadece tek bir pazara özel olacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mix serisinin yeni üyesi için iki farklı alternatifin yer aldığını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Bugün geleceği düşünülen modellerden ilki bir katlanabilir MIX modeli.

Hatta bu katlanabilir telefona firma direkt olarak Xiaomi Mi Mix 4 Pro Max adını verebilir. Diğer model ise normal telefon yapısında olası adıyla Mi Mix 4. Ancak son dönemde yapılan sızıntılar etkinlikte karşımıza katlanabilir Mi Mix 4 Pro Max modelinin çıkarılacağına işaret ediyor.

Halen etkinlikte tam olarak ne gelecek bilinmiyor ancak son sızıntıya göre yeni Mi Mix sadece Çin pazarına özel olacak yani global çıkış yapılmayacak. Bu da elbette birçok kişi için fazlasıyla kötü görünüyor.

Bu arada firmanın yine bugün tanıtılacak Mi 11 Pro’yu da Çin pazarına özel bırakacağı gelen bilgiler arasında. Global pazara sadece Mi 11 Ultra çıkarılacak gibi görünüyor.

Daha önce yapılan sızıntılara göre Samsung Galaxy Z Fold gibi katlanma yapısını benimseyen Mi Mix 4 Pro Max, parlak bir arka kısma sahip olacak ve burada yüksek ihtimalle üçlü kamera sistemi barındıracak.

Teknik olarak modelin içinde 8 inç, dışında ise 6,39 inç boyutunda bir ekran taşıması bekleniyor. İç ekranında 90 Hz ya da 120 Hz yenileme sunacak Mi Mix 4 Pro Max, gücünü hemen hemen kesin olarak Snapdragon 888 işlemciden alacak ve 12 GB RAM taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix için sıvı lens bilgisi ses getiriyor

Sıvı lens teknolojisi, söylendiği kadarıyla sabit lenslerden ayrılarak farklı optik elementleri mekanik parçalarla hareket ettirerek değil, sıvı içinden elektrik akımı geçirerek şekil değişimi ve bağlı olarak odak değişimi sağlıyor.

Böylelikle geleneksel sistemlerden çok daha etkili zoom ile netleme elde edilebiliyor. Aynı zamanda bu sistem ile makro çekim yeteneği de istenilen lense getirilebilir. Bu sistemde özel yağlar kullanılıyor.

Bu yeni sistemin özellikle zoom ve netleme hızı konusunda çıtayı çok yükselttiği aktarılıyor ve bu da büyük bir merak oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın