reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Xbox Series X fiyatına 1.000 TL’lik indirim

PlayStation 5‘in Türkiye fiyatının açıklanmasının ardından Xbox Series X konsolun fiyatında indirime gidildi.

Bir satış kanalı 9.299 TL‘lik fiyat etiketine sahip olan konsol 8.299 TL‘den satışa sunuldu. Şu anda ön siparişle satın alınabilen konsolun sevkiyatı 10 Kasım‘da başlayacak. 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli 7 nm AMD Zen 2 işlemciden ve 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU’dan güç alan konsolda 16 GB GDDR6 RAM bulunuyor.
Xbox Series X
Xbox Series X çok yüksek hız sunan 1 TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. Saniyede 60 kare 4K çözünürlükte oyun oynatabilen konsolun 120 karede de destek vereceği söyleniyor. Cihaz bünyesinde 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü de barındırıyor. Dahili depolama depolaması arkaya takılan 1 TB harici depolama kartı ile artırılan konsol, USB 3.2 üstünden harici HDD desteğini de taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X ve Xbox Series S için geri sayım başladı

SSD depolama sayesinde çok hızlı yükleme süreleri getiren model, Ray tracing desteğine de sahip. PlayStation 5 tarafında olduğu gibi Series X’te de ses tarafında yenilikler getiriyor. Sahip olduğu güçlü performansla bizim de merakla beklediğimiz Xbox Series’in konsol dünyasını yepyeni bir boyuta taşıması bekleniyor. Microsoft, Series X haricinde Series S oyun konsolunu da Türkiye’ye getiriyor. Uygun fiyatıyla dikkat çeken Xbox Series S’in fiyatı ise 5.399 TL.

499 dolarlık Series X