reklamı kapat

POPÜLER

Torsus Terrastorm; dünyanın en yetenekli 4×4 minibüsü tanıtıldı

Slovakya merkezli olarak üretimi gerçekleştirilecek olan Torsus Terrastorm, felsefesini destekleyen altyapı elemanlarıyla meraklılarının gözdesi olacak.

Volkswagen Crafter merkezli olarak dünyanın en yetenekli 4×4 minibüsü iddiasıyla yaklaşık iki hafta önce ilk detayları paylaşılan Torsus Terrastorm bu iddiasını kanıtlamak adına karşımızda. Macera, karavan ve kamp meraklılarının büyük ilgisini çekmesi beklenen model farklı gövde tipleriyle satışa sunulmaya hazır. Tek seferde 20 yolcu taşıma kapasitesi sağlayan koltuk diziliminin de içerisinde olduğu bu şemayla birlikte aracın yaklaşık 57.500 euro gibi bir başlangıç fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. Üretim ve AR-GE süreci Slovakya’da gerçekleştirilecek olan Terrastorm 2.0 litrelik dizel motorun iki farklı güç seçeneğiyle satın alınabilecek.

Torsus Terrastorm teknik özellikleri

Aracı konuşma dilerseniz ilk olarak rakamsal verilerinden başlayalım. Kaputunun altında gelen motorun giriş seviyesinde sunduğu değerler 140 PS güç ve 340 Nm tork olarak karşımıza çıkıyor. Zirve noktada ise 176 PS güç v 410 Nm tork eğrisine sahip olmak mümkün. Her iki versiyonda da Volkswagen’in 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi standart gelirken, şanzıman ayağında ise 6 kademeli manuel ve 8 kademeli otomatik seçenekler kullanıcıların tercihine bırakılıyor. Aracın ebatsal verileriyse; 6.000 milimetre uzunluk, 2. 065 milimetre genişlik, 2.880 milimetre yükseklik ve 3.640 milimetre aks mesafesi olarak teknik tablıya yansıyor. Terrastorm’un arazi niteliklerini doğrudan etkileyecek olanlar ise 290 milimetre yerden yükseklik, 26 derece yaklaşma ve 20 derecelik uzaklaşma açıları olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TT1 ve TT2 olmak üzere iki farklı donanım seviyesinde tercih edilebilecek olan modelin altyapı dinamikleri de tamamen arazi odaklı. Bunun için özel süspansiyon sistemi, arka diferansiyel kilidi, altyapı koruma panelleri ve lastikleri ön plana çıkartmak mümkün. Terrastorm, Torsus’un uluslararası bayi ağı üzerinden satın alınabilecek. Şirket; Avrupa, Güney Amerika ve Avustralya dahil olmak üzere pek çok önemli pazara gönderimi mümkün kılıyor.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın