reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Crafter 4x4

Volkswagen Crafter merkezli Terrastorm için geri sayım; “dünyanın en yetenekli 4×4 minibüsü”

Merkezi Prag’da yer alan bir ekip tarafından hayata geçirilen Terrastorm projesi, Volkswagen Crafter dinamiklerini araziye odaklayacak.

Daha çok karavan merkezli dönüşüm projeleri üzerinden radarımıza takılan minibüs modellerinde son yıllarda bu çizgiyi başka bir noktaya taşıyan örnekler de görmedik değil. Ford Transit’in performans odaklı modifikasyonla adete bir yarış otomobiline dönüştürülmesi bunun güzel örnekleri arasında. Bu tarz araçların son dönemlerde başka bir kimliğe büründüğü projelerin rotası bizleri araziye götürüyor. Şimdilik sayıları çok fazla olmasa da, kullanıcıların bu tür araçlara olan düşük talebinde kademeli bir ivmelenme oldukça, projelerdeki çeşitlilik de artış gösteriyor. Torsus adlı Çekya merkezli şirketin hayata geçirdiği bu proje de son dönemlerdeki gördüğümüz iddialılar arasında. Volkswagen Crafter üzerine geliştirilen Terrastorm adlı yeni model, “dünyanın en yetenekli 4 × 4 minibüsü” olarak nitelendiriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Crafter limitlerini aşmaya geliyor

Aracın temel olarak bir Volkswagen Crafter üzerine geliştirildiği ilk aşamadan itibaren kolaylıkla anlaşılabiliyor. Şimdilik ipucu niteliğindeki fotoğrafları paylaşılan modelde ön bölümde büyük bir koruyu ilk andan itibaren dikkatimizi çekecen parçalar arasında. Crafter 4Motion şasisi üzerine inşa edilen araç, diğer benzer araçların gidemediği yerlere ulaşmak için yükseltilmiş ağır arazi yol süspansiyonuna sahip olacak. Şimdilik motor dinamikleriyle ilgili de bilgilerin paylaşılmadığı modelde, 2.0 litrelik dizel motorun yer aldığını standart paket üzerinden biliyoruz. Fabrika çıkış olarak 177 PS güç üreten makinede herhangi bir geliştirme yapılıp yapılmadığını da göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Ailenin yeni üyesi Kamiq