reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 MagSafe

iPhone 12’lerin MagSafe kartlık aksesuarı hayal kırıklığı yarattı [Video]

Apple, iPhone 12 ailesiyle beraber modeller için tasarlanan MagSafe aksesuarları da duyurdu. Bunlardan birisi çok da sevilmedi.

iPhone 12 ailesinin tanıtıldığı etkinliğin en önemli detaylarından birisi hep söylediğimiz gibi yeni MagSafe aksesuar serisi oldu. MagSafe aksesuar serisi ile Apple daha önce de söylediğimiz gibi hem iPhone 12’lere hem de aksesuarlara konan mıknatıslar ile yeni bir bağlantı altyapısı getiriyor. İşte burada Apple’ın sunduğu ürünlerden birisi yukarıda gördüğünüz kartlık oluyor. Ancak bu kartlık yapılan incelemelerde genel olarak beğenilmiyor. Çünkü ürün iPhone 12’lerin arkasında ya da MagSafe destekli kılıflarda dahi çok sağlam bir bağlantı sunamıyor.

Telefonun kendisinden çok MagSafe kılıflar üzerinde daha sağlam duran ürün, yine de düşmeye çok müsait ve bu da büyük bir kaybetme risk oluşturuyor. Aşağıdaki ilk videoda kartlığın telefondan ne kadar kolay ayrılabildiği görülüyor. Böyle bir çözümde çok ama çok daha güçlü mıknatıslar kullanmak gerekiyor. Yoksa bu ürün yüzünden kartlarını ya da sığdırılabilen parasını kaybeden çok fazla kişi olacak izlenimi oluşuyor.

iPhone 12 modelleri için gelen MagSafe için Apple ne diyor?

Apple’ın yeni dönem için kendi açıklaması ise tam olarak şu şekilde:

“MagSafe kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor ve iPhone 12 modellerini harika bir şekilde tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturuyor. Kablosuz şarj bobininin etrafında, hizalama ve verimlilik için optimize edilmiş bir mıknatıs grubu bulunan MagSafe, iPhone’a benzersiz bir deneyim getiriyor ve iPhone’a her seferinde mükemmel bir şekilde bağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MagSafe şarj aygıtları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlar ve mevcut Qi özellikli aygıtlarla da uyumludur. Şarj çözümleri arasında, iPhone ve Apple Watch ile kullanılmak üzere MagSafe Şarj Aygıtı ve MagSafe Duo Şarj Aygıtının yanı sıra, iPhone’un arkasına kolayca oturan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıflar ve bir deri cüzdan da bulunuyor. Müşteriler üçüncü taraf üreticilerin inovatif MagSafe aksesuarları tasarlamalarını da bekleyebilirler.”

iPhone 12’lerin tanıtım videoları