reklamı kapat

POPÜLER

DualSense playstation 5

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense’in etkileyici adaptif tetikleri nasıl çalışıyor? [İzle]

PlayStation 5 için hazırlanan yeni nesil oyun kumandası DualSense için yeni bir video ortaya çıktı. Burada modelin içi göründü.

PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense, tasarımı ve donanımsal özellikleriyle konsolun gerçekten en önemli detayları arasında yer alıyor. Bu açıdan çok merak edilen oyun kumandası, şu an yurt dışında inceleme için birçok kişinin elinde bulunuyor. Kumanda en son hiçbir ekstra işleme olmadan Android cihazlar ve PC’ler ile uyumlu olarak kullanılabiliyor haberiyle gündeme gelmişti. Şimdi ise cihazın en önemli detayı yani adaptif tetiklerine derinlemesine bir bakış atıldı. Deneme şansı elde edenlerin inanılmaz etkileyici bulduğu tetikler, biliyorsunuz etkili bir direnç sistemine sahip. İşte bu direnç tam olarak arkaya konulan motor ve dişli ile oluşturuluyor. Oyun firmaları buradaki gücü istedikleri gibi değiştirebiliyor. Direkt olarak aşağıda görebileceğiniz sistem, modelin telefonlardan daha iyi denilen genel titreşim sistemiyle akıl almaz bir oyun deneyimi getiriyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 oyun kumandası DualSense için başka neler biliniyor?

DualSense, görebileceğiniz üzere oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yerleşik olarak mikrofona sahip olan ve bu sayede oyun içi görüşmeyi kolaylaştıran oyun kumandası, USB-C üstünden rahatlıkla şarj edebiliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla bu yeni oyun kumandası PS4’ün oyun kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunabiliyor. Yeni kolda en ufak detayların dahi titreşim üstünden hissedilebileceği söyleniyor.

PS5’in resmi tanıtım videosu