reklamı kapat

POPÜLER

DualSense

Siyah renkli DualSense gün ışığına çıktı

PlayStation 5’in DualSense isimli oyun kumandasının siyah renkli modeli ortaya çıktı. The Gamer isimli internet sayfası tarafından paylaşılan oyun kumandası siyah rengiyle dikkat çekiyor.

Paylaşılan fotoğraflara bakıldığında çift renki bir DualSense karşımıza çıkıyor. Gövde siyah renge sahipken D-Pad ve diğer tuşlar beyaz renge sahip. Sony’nin siyah renkli oyun kumandasını çift renkli olarak piyasaya sürüp sürmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Prototip aşamasında olduğu görülen cihazın piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini görmek için sabırlı olmakta yarar var.

Yerleşik olarak mikrofona sahip olan ve bu sayede oyun içi görüşmeyi kolaylaştıran oyun kumandası USB-C üzerinden şarj edilebiliyor. Sony imzalı yeni oyun kumandası PS4’ün kumandasından çok daha iyi geri bildirimler sunuyor. Yeni kumanda da en ufak detaylar dahi titreşim üstünden hissedilebiliyor. Ayrıca kumanda da R2 ve L2 tetik tuşlarının adaptif olacağı da resmi açıklamalar arasında yer alıyor. Söylendiği kadarıyla oyun geliştiricilerinin bu tetik tuşlarının direncini duruma göre değiştirebilecekleri bir altyapı kuruluyor. Kumanda da hızlı paylaşım için özel bir buton da yer alıyor.

DualSense kumandasıyla gelen PlayStation 5 ne zaman satışa sunulacak?

PlayStation 5 bu yılın kasım ayında yurt dışına satışa sunulması bekleniyor. Konsolun Türkiye’de de aralık veya en geç ocak ayında satışa sunulacağını söylemek mümkün. Konsolla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia