reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

S Pen destekli Samsung Galaxy Z Fold 3 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Samsung Galaxy Z Fold 2 modelinin tanıtılmasının ardından Samsung Galaxy Z Fold 3 modeliyle ilgili iddialar gelmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere daha önce ortaya çıkan haberlerde Samsung’un katlanabilir telefonlara odaklanacağını ve bu telefonlarda en üst özellikleri kullanacağı belirtilmişti. Galaxy Note serisinin fark yaratan özelliklerinden S Pen’in Galaxy Z Fold 3’e geleceği konuşuluyor. S Pen için Wacom ile iş birliği bulunan Samsung’un S Pen teknolojisini yeni katlanabilir telefonunda farklı bir boyuta taşıması bekleniyor. Wacom kendi çizim tabletlerinde kullandığı Elektro Manyetik Rezonans teknolojisini Galaxy Z Fold 3’e getireceği konuşuluyor. Bu özel teknoloji, ekranın kendisinde bir sayısallaştırıcı kullanıyor ve kalemin şarj edilmesine ihtiyaç duyulmuyor.

Samsung bu teknolojiyi yeni telefonunda kullanmak istese de bu kalemlerin katlanabilir telefonun yumuşak yüzeyini çizecek seviyede olduğu söyleniyor. Samsung’un Wacom tabletlerde tercih edilen kalemi Galaxy Z Fold 3’te kullanması durumunda çizim ve yazı deneyiminin daha da iyi noktalara taşınması bekleniyor. Yeni modelin önümüzdeki yılın ağustos ayında tanıtılacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 özellikleri gelmeye başladı. Peki Samsung Galaxy Z Fold 2 ne gibi özellikler vadediyor?

Telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir AMOLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki ana katlanabilir ekran ise 7,7 inç 2213×1689 piksellik “120 Hz” AMOLED ekran kullanıyor. Kamera tarafına geçtiğimiz zaman telefonun arkasında 64 megapiksel F1.8 ana, 12 megapiksel F2.4 2x telefoto ve 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor. İçerisinde ve dışarıda ise 10 megapiksel F2.2 selfie kamerası mevcut.

İlginizi Çekebilir

Bu da şirketin en yeni katlanabiliri için hazırlanan özel versiyon