reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Z Fold 3 için kamera detayları netlik kazandı

Samsung’un 2021’deki en gelişmiş katlanabilir telefon modeli olacak Samsung Galaxy Z Fold 3 için kamera detayları ortaya çıktı.

Resmi olarak ortaya çıktığı kadarıyla Samsung Galaxy Z Fold 3, ağustos ayında lanse edilecek. İşte bu modelde topla beş farklı kamera olacak.

Telefonun en önemli kamera detayı, selfie kamerasını ekran altında taşıması olacak. Hatta telefon bu konuda dünyada bir ilke imza atacak. Aktarıldığı kadarıyla burada Sony imzalı bir 16 megapiksel sensör kullanılacak.

Telefonun arkasında üçlü kamera olacak. Burada ise 12 megapiksel ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 12 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya gelecek.

Telefonda bir selfie kamerası daha olacak. O da dışta ekrandaki bir delikte yer alacak. Burada 10 megapiksellik bir Sony imzalı sensör kullanılacak.

Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinde S Pen desteği olacak

Ancak telefon bünyesinde bir S Pen barındırmayacak. Yani S Pen desteği olacak ancak bunun için kalemin harici olarak taşınması gerekecek.

Bunun için Samsung’un yeni modeline özel S Pen bölümüne sahip özel kılıflar hazırlaması bekleniyor.

Bu arada Galaxy Z Fold 3, yalnız da gelmeyecek. Firma modelle beraber yeni Galaxy Z Flip 3 modelini de lanse edecek.

Firmadan ayrıca bir iki noktadan katlanabilir ekrana sahip Galaxy Z Fold Tab isimli bir tablet de geliyor. Ancak bu halen ne zaman gelecek kesin değil.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın